ازدواج 142 میلیون دختر کم سن و سال تا سال 2020


quds online

عکس: قدس آنلاین

 در خبری هشدارآمیز در کنفرانس جهانی زنان و زایمان؛ اعلام شد که تا سال 2020 میلادی میزان ازدواج دختران کم سن و سال به 142 میلیون مورد افزایش می‌یابد.

 لاکشمی سوندارام مسئول سازمان “دختران نه عروس‌ها”Girls not Brides” در جریان یک کنفرانس خبری در حاشیه کنفرانس جهانی زنان و زایمان که در مالزی برگزار شد، گفت: باید در خصوص این سوء برداشت که ازدواج از دختران حمایت می‌کند، کاری انجام داد.

 وی تصریح کرد: ریشه‌کن کردن ازدواج کودکان نه تنها با یک عزم قدرتمند سیاسی بلکه با آموزش جامعه به ویژه مردان قابل تحقق است. مردان جوان باید آموزش داده شوند تا بدانند که ازدواج با دختران زیر 18 سال می‌تواند مشکلات زیادی در زمینه بارداری برای آنها ایجاد کند و باید از این کار امتناع کنند.

 وی تاکید کرد: جامعه جهانی باید به طور جدی در زمینه ازدواج کودکان کاری انجام دهد، در غیر این صورت تا سال 2020 میلادی حدود 142 میلیون دختر خواهیم داشت که در سنین پائین ازدواج کرده‌اند.

لاکشمی سوندارام در ادامه گفت: دخترانی که در سنین پائین ازدواج می‌کنند نه تنها فرصت‌های آموزشی را از دست می‌دهند بلکه با خطرات بالایی در زمینه سلامت خود مواجه خواهند شد.

وی بیان کرد که در کشورهای در حال توسعه از هر سه دختر یکی تا سن 18 سالگی ازدواج می‌کند.

 منبع: http://goo.gl/ZKeZU