صفحه اصلی  »  خشونت خانگی و اجتماع  »  بازگشت به زندگی پس ا...
آذر
۲۳
۱۳۹۴
بازگشت به زندگی پس از یک رابطه توام با خشونت
آذر ۲۳ ۱۳۹۴
خشونت خانگی و اجتماع
۰
Side view of a full body of a casual woman thinking sitting in a cliff watching the sea
image_pdfimage_print

Photo: AntonioGuillem/Bigstock.com

ترجمه: مهتاب صمیمی

امنیت عاطفی شما به‌‌ همان اندازه اهمیت دارد که امنیت فیزیکی شما. کنار آمدن با وضعیت خود پس از داشتن یک رابطه خشونت‌آمیز می‌تواند بسیار مشکل باشد، به خصوص از لحاظ احساسی و روانی. آثار و صدمه‌های عاطفی خشونت خانگی می‌تواند مدت‌ها پس از اینکه فرد قربانی رابطه را ترک کرده با او بماند.

نکات زیر می‌توانند به حفظ سلامت عاطفی شما پس از ترک یک رابطه خشونت‌آمیز کمک کنند.

  • چیزهایی که باعث آرامش شما می‌شوند را شناسایی کنید. به عنوان مثال: دوش گرفتن، خواندن کتاب یا نفس عمیق کشیدن می‌توانند به کاهش استرس کمک کنند.
  • به خود دلیل ترک رابطه‌تان را یادآوری کنید. ثبت موارد خشونت به شما کمک می‌کند دلیل ترکتان را فراموش نکنید. همچنین می‌تواند چنانچه برای ترک رابطه شک دارید به شما کمک کند.
  • دوستی را در نظر داشته باشید که هر زمان دل‌تان برای فرد خشونت‌گر تنگ شد با او تماس بگیرید. صحبت با دوست می‌تواند زمانی که افسرده و دل تنگ فرد خشونت‌گر هستید به شما کمک کند.
  • در مورد مشکل خود با یک مشاور صحبت کنید.
  • با افراد فامیل و دوستان صحبت کنید. صحبت با همسایگان و اعضای اجتماعاتی که در آن عضو هستید نیز می‌تواند به شما کمک کند.
  • وقتی به زمان سالگرد ازدواج، تولد، تعطیلات، و از این قبیل رویداد‌ها نزدیک می‌شوید، خودتان را آماده کنید – سعی کنید برنامه دیگری برای آن زمان ترتیب دهید و به طور کل دوستانی داشته باشید که از نظر عاطفی شما را حمایت کنند.
  • برای گذر از این دوران و بازگشت به آرامش روحی و روانی سخت نگیرید و به خودتان فرصت دهید. هیچ موعدی را برای گذراندن این دوران برای خود مقرر نکنید. غصه خوردن در این شرایط کاملا طبیعی است. با اینکه از یک رابطه خشونت‌آمیز بیرون آمده‌اید اما همچنان حس از دست دادن فرد خشونت‌گر را خواهید داشت. شما می‌توانید تا هر زمان که می‌خواهید و هر طور مایلید با این احساسات دست‌و‌پنجه نرم کنید.
  • مراقب نرم‌های عاطفی خود باشید. شاید شریک زندگی شما تنها کسی بوده که در زمان رویارویی با مشکلات با او صحبت می‌کردید اما باید این روال را عوض کنید. شما نه تنها باید روال‌های فیزیکی خود را تغییر دهید بلکه باید روال‌های ذهنی خود را نیز تغییر دهید. شما باید راه‌کارهای دیگری را برای برخورد با مشکلات پیدا کنید. این تغییر زمان‌بر، اما قابل اجرا است.

منبع: The HotlineLeave a reply

Your email address will not be published.