صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  کودکان قربانی قربان...
خرداد
۱۳
۱۳۹۲
کودکان قربانی قربانیان تجاوزمی شوند
خرداد ۱۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 shargh

 عکس: وبسایت شرق

 دو مرد جوان به اتهام قتل و تجاوز به دو پسربچه در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و از سوی قضات در مجموع به دوبار اعدام، چهاربار قصاص، شلاق و حبس محکوم شدند. به گزارش خبرنگار شرق، این پرونده در پی اعلام گزارش مفقود شدن کودکی به نام امیرمهدی تشکیل شد. پدر این کودک ۲۹دی سال گذشته به ماموران پلیس سبز‌دشت استان تهران خبر داد پسرش گم شده‌ است. او توضیح داد وقتی برای خرید بیرون رفته ‌بود از پسرش خواست تنهایی به خانه برگردد اما او برنگشته و اثری از وی نیست.

 ماموران ساعاتی بعد از آغاز تحقیقات توانستند جسد بی‌جان امیرمهدی ۹ساله را در محوطه فضای سبز پیدا کنند. با انتقال جسد به پزشکی‌قانونی مشخص شد این کودک قبل از قتل قربانی تجاوز شده ‌است. پزشکی‌قانونی این موضوع را تایید و اعلام کرد زخم‌های عمیقی در بدن پسر خردسال به‌وجود آمده ‌است. همچنین متخصصان علت مرگ کودک را ضربات شدیدی عنوان کردند که با جسمی سخت مانند سنگ بر سر کودک وارد شده‌ بود.

 مدت کوتاهی بعد از این قتل گزارش مشابه دیگری به ماموران داده ‌شد. مرد جوانی به پلیس خبر داد پسرش که امیرعلی نام ‌دارد و هشت‌ساله ‌است به‌طور ناگهانی مفقود شده ‌است. این مرد گفت: پسرم برای انجام کاری از خانه بیرون رفت و دیگر برنگشت ماموران توانستند در منطقه سبزدشت آثاری از کودک از جمله تکه‌هایی از لباس او را پیدا کنند. آنها در نهایت بعد از چند هفته جسد امیرعلی را نیز کشف کردند. امیرعلی هشت‌ساله نیز مطابق نظریه پزشکی‌قانونی مورد آزارجنسی قرار گرفته و با وارد شدن ضربات سنگ به سرش به قتل رسیده ‌بود.

 گشت‌های پلیس در این منطقه فعالیت خود را گسترش دادند و هر مورد مشکوکی را مورد بررسی قرار می‌دادند تا بلکه اطلاعاتی درباره قتل دو کودک کسب کنند. ماموران سرانجام بعد از مدت‌ها تحقیق و تفحص جوان ۳۱ساله‌ای به نام مرتضی را به ظن سرقت دستگیر کردند و بعد از انگشت‌نگاری متوجه شدند این مرد سابقه کودک‌آزاری هم دارد و مدتی قبل گوشواره‌های دختربچه‌ای را از گوشش بیرون کشیده ‌است.

 این مرد در نهایت بعد از یک هفته مقاومت لب به اعتراف گشود و گفت با همکاری دوستش به نام منصور دو پسربچه را ربوده و مورد آزارجنسی قرار داده و سپس به قتل رسانده است. بعد از شناسایی و بازداشت منصور او نیز گفته‌های همدستش را تایید کرد. دو متهم در بازجویی‌ها انگیزه‌های مختلفی را در مورد علت قتل مطرح اما در نهایت عنوان کردند به دلیل مصرف شیشه و اینکه خودشان در کودکی مورد آزارجنسی قرار گرفته بودند دست به این جنایت‌ها زدند.  مرتضی در اعترافاتش گفت:«این پیشنهاد که به بچه‌ها تجاوز کنیم از طرف منصور مطرح شد. او به من گفت می‌توانیم پسربچه‌هایی را که تنها هستند شناسایی و به آنها تجاوز کنیم. البته قرار نبود آنها را بکشیم و موضوع قتل بچه‌ها زمانی مطرح شد که ترسیدیم آنها چهره‌های ما را شناسایی کنند و به پلیس بگویند. منصور بود که بچه‌ها را پیدا می‌کرد و می‌آورد. من نمی‌دانستم بچه‌ها را چطور شناسایی می‌کند اما آنها را به ساختمان نیمه‌کاره‌ای که داشتیم می‌آورد و در آنجا به آنها تجاوز می‌کردیم. پسربچه‌ها خیلی اذیت می‌شدند و ما این را می‌دانستیم اما باز این کار را می‌کردیم. بعد برای اینکه لو نرویم آنها را به قتل می‌رساندیم

گفت‌وگو با متهمان

 مرتضی متهم ردیف اول این پرونده در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار شرق گفت:

ازدواج کرده‌ای؟

نه همسر دارم و نه بچه.

‌چرا این بچه‌ها را به قتل رساندید؟

من این کار را نکردم، کار منصور بود به من ربطی ندارد.

‌اما اول تو را بازداشت کردند و به قتل اعتراف کردی.

تحت‌فشار بودم نمی‌دانم چرا اعتراف کردم.

‌اعتیاد هم داری؟

شیشه می‌کشم.

 ‌رابطه‌ات با پدر و مادرت در دوران کودکی چطور بود؟

پدرم خیلی کتکم می‌زد. تقریبا هرروز کتک می‌خوردم اذیتم می‌کرد. مواد می‌کشیدم او هم عصبانی می‌شد. وقتی از خانه بیرون می‌رفتم و چند ساعت نمی‌آمدم، می‌فهمید مواد کشیده‌ام عصبانی می‌شد تقصیر خودم بود اذیتش می‌کردم.

‌می‌دانی قربانیان تجاوز چه زجری کشیدند؟

بله، می‌دانستم چون وقتی بچه‌ بودم این بلا سر خودم آمده ‌بود. سه، چهار باری این اتفاق برای خودم افتاد.

‌چرا شکایت نکردی؟

بچه بودم من که اصلا از این چیزها سر درنمی‌آوردم.

‌چه کسی به تو تجاوز می‌کرد؟

نمی‌دانم. آنها را نمی‌شناختم. غریبه بودند.

‌به خانواده‌ات در این‌باره چیزی می‌گفتی؟

نه نمی‌گفتم. می‌ترسیدم.

‌این بچه‌ها را که قربانی شدند، می‌شناختی؟

نه نمی‌شناختم آنها را منصور پیدا کرد اصلا به من ربطی نداشت.

 ‌یعنی قبلا هم به بچه‌ای تجاوز کرده‌ بودی؟

 متهم ردیف دوم نیز در مورد تجاوزش به کودکان و قتل آنان گفت:

 ‌گفته می‌شود وقتی بچه‌ بودی مورد تجاوز قرار گرفته‌ای درست است؟

بله.

‌چندبار این اتفاق برایت افتاد؟

خیلی زیاد.

‌چه کسی این کار را می‌کرد؟

صاحبکارم. او هر شب پنجشنبه به سراغم می‌آمد و مرا مورد آزار قرار می‌داد.

‌چرا تسلیم می‌شدی؟

می‌ترسیدم. خیلی از او می‌ترسیدم.

‌چرا به خانواده‌ات چیزی نمی‌گفتی؟

پدرم می‌گفت صاحبکارت است به تو پول می‌دهد لازم نیست حرفی بزنی.

‌به خاطر تجاوز پول می‌گرفتی یا کارکردن؟

نه. به خاطر کارم پول می‌گرفتم من کارگر ساختمان بودم. کار می‌کردم و پول می‌گرفتم. پدرم می‌گفت اگر اعتراضی کنی اخراجت می‌کند پس حرفی نزن اتفاقی نمی‌افتد.

‌چرا خودت مقاومت نمی‌کردی؟

من نوجوان بودم می‌ترسیدم کاری بکنم. به اندازه الان بزرگ نبودم.

‌می‌دانی چه حکمی در انتظار تو است؟

وکیلم به من گفته احتمال دارد حکم اعدام صادر شود.

‌رابطه‌ات با خانواده‌ات چطور بود؟

رابطه خوبی نداشتم. البته مقصر خودم بودم به حرف مادرم گوش نمی‌کردم با پدرم هم دعوا می‌کردم، پدرم هم من را کتک می‌زد. خیلی بد کتک می‌زد با کمربند به جانم می‌افتاد و تا جایی که زور داشت من را می‌زد.

‌سابقه هم داری؟

سوابقم به خاطر درگیری و مواد و بیشتر شکایت‌ها از طرف مادرم بود به دلیل دعواهایی که در خانه می‌کردم مادرم از من شکایت می‌کرد.

منبع: http://goo.gl/e1PkILeave a reply

Your email address will not be published.