صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  در سوئد: خشونت خانگی...
آذر
۳
۱۳۹۴
در سوئد: خشونت خانگی علیه مردان «بیشتر» از خشونت علیه زنان است
آذر ۳ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, , , ,
image_pdfimage_print

به گزارش بخش فارسی رادیو سوئد، بنا بر تحقیقاتی که در بیمارستان سالگرنسکا در یوتبوری انجام شده، آن گونه که مطرح می شود، تنها زنان مورد ضرب و شتم قرار نمی گیرند، بلکه مردان نیز از این امر مستثنی نیستند. بنا بر تحقیقاتی که تا کنون صورت گرفته، در میان افرادی که در خانواده مورد ضرب و شتم قرارمی گیرند تنها پنج درصدشان مرد هستند. اما تحقیقات دانشگاه سالگرنسکا که از طریق گفتگو با ۱۴۰۰ زن و مرد صورت گرفته، نشان می دهد که ۸ درصد از زنان پرسش شونده مورد ضرب و شتم مردان قرار گرفته اند درحالی که این میزان در میان این مردان ۸ تا ۱۱ درصد بوده است.

فمینیسم باعث بالا رفتن آمار خشونت علیه مردان شده است.

 اکثر زنان و مردانی که مورد ضرب و شتم قرار می گیرند دچار افسرده گی شده و با مشکل خواب در شب ها روبرو می شوند. بنا براین بررسی، زنان بیشتر به خانه های امن زنان روی می آورند، درحالی که مردان از خشونت های خانوادگی به محل کارشان پناه می برند.نوع ضرب و شتم مردان با زنان نیز متفاوت است. براساس این بررسی، مردان بیشتر با پرتاپ شیئی به سوی آنها، هل دادن و یا سیلی روبرو می شوند، درحالی که درمورد زنان،ضرب و شتم و خشونت سنگین تری به کار گرفته می شود.

همچنین این سایت در خبری دیگر اعلام کرده بود که تعداد مردان و زنانی که مورد خشونت‌های درون خانوادگی قرار می‌گیرند، با هم برابرند. بر طبق گزارش شورای پیش‌گیری از جرایم، در سال ۲۰۱۲، هفت درصد از زنان و مردان در درون خانواده، قربانی خشونت شده‌اند.

نکات قابل توجه در این خبر:

۱- سوئد یکی از فمینیست ترین کشورهای دنیاست که به قول مدیر سایت ویکی لیکس، عربستان سعودی زن هاست! فمینیسم در این کشور نه تنها به پایان دادن به خشونت های خانگی علیه زنان موفق نبوده بلکه تنها باعث افزایش خشونت علیه مردان شده است.

۲- با وجود نرخ بالای خشونت علیه مردان، هیچ یک از رسانه های دولتی و ارگان های این کشور، حامی حقوق مردان نیستند و در رسانه های این کشورها، مرتبا آمارهایی از قیاس عقب ماندگی زنان از مردان منتشر می شود و هیچ آماری از عقب ماندگی مردها از زن ها منتشر نمی گردد. تصاویر انتخاب شده در بخش اخبار این رسانه ها نیز رویکرد فمینیستی این رسانه ها را تایید می کند.Leave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱