صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  10 هزار تماس تلفنی د...
آبان
۲۸
۱۳۹۴
۱۰ هزار تماس تلفنی در رابطه با کودک‌آزاری
آبان ۲۸ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, , , , , ,
image_pdfimage_print

رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی از ۱۰ هزار تماس تلفنی با اورژانس اجتماعی در رابطه با موارد کودک آزاری طی سال ۹۳ خبر داد و گفت: از این میان ۲ تا ۳ هزار مورد با مداخله مددجویان همراه بوده است.

حسین اسدبیگی ظهر در گردهمایی پیشگیری از سوء رفتار با کودکان با بیان اینکه این آمار تنها به مثابه نوک کوه یخ هستند که روی آب شناور شده اند، اظهار داشت: در بیشتر موارد مربوطه، چنین خشونت‌هایی پنهان می‌مانند.

وی با تأکید بر اینکه بهزیستی در صدر دستگاه‌هایی است که با بحران و خشونت‌ها مقابله می‌کند، افزود: با این وجود به طور میانگین وقتی تعداد کل تماس‌های گرفته شده با اورژانس اجتماعی را بر ۳۱ استان تقسیم می‌کنیم، روزانه فقط ۱۳ مورد تماس با این پایگاه‌ها برقرار می‌شود.

اسدبیگی، شایعات مبنی بر منحل شدن اورژانس اجتماعی را رد کرد و گفت: با توجه به اینکه آسیب‌های اجتماعی روز به روز افزایش می‌یابد، بدیهی است که اورژانس اجتماعی منحل نمی‌شود.

رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی تبیین کرد: متأسفانه اکثر تماس‌هایی که با اورژانس برقرار می‌شود در رابطه با کمک و راهنمایی‌های درون سازمانی است، در صورتی که تمایل ما این است که بخش‌های مربوط به کودک آزاری، همسرآزاری و خودکشی بیشتر فعال باشند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر تنها ۸ درصد از تماس‌های برقرار شده مربوط به کودک آزاری، ۷ درصد مربوط به همسرآزاری و یک درصد از تماس‌ها مربوط به خودکشی است.

این مسئول، تماس‌های برقرار شده با اورژانس اجتماعی را به سه شیوه تماس تلفنی، مراجعه حضوری و مراجعه به اورژانس تفکیک و تصریح کرد: ۱۰ هزار و ۱۵۰ مورد کودک آزاری طی سال ۹۳ از طریق تماس تلفنی، ۹ هزار و ۲۰۰ مورد کودک آزاری از طریق اورژانس و ۳۰ هزار و ۹۲۰ مورد کودک آزاری با مراجعه حضوری گزارش داده شده است.

اسدبیگی با بیان اینکه ۶ هزار کودک خیابانی سالانه توسط بهزیستی ساماندهی می‌شوند، عنوان داشت: در بیش از ۱۰۰ کشور جهان، کودکان از تهدید به تنبیه بدنی با چوب، کمربند و سایر موارد در مدارس رنج می‌برند.

رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی، کودک‌آزاری را به چند گروه متفاوت تفکیک کرده و اظهار داشت: کودک آزاری جسمانی بیشترین نوع کودک آزاری است که گزارش داده می‌شود و در مقابل آن کودک آزاری جنسی بیشترین نوعی است که پنهان می‌ماند.

وی ادامه داد: کودک آزاری عاطفی نوع دیگری است که متاسفانه نادیده گرفته می‌شود و در قالب مسخره کردن و اسم گذاشتن روی کودک خود را نشان می‌دهد و همچنین مسامحه و سهل‌انگاری در زمینه کم توجهی به غذا و پوشاک بچه نیز انواع دیگر از کودک آزاری است.

اسدبیگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت کودکان نگهداری شده در مراکز بهزیستی، تصریح کرد: کودکان بی‌سرپرست از طریق دستگاه قضایی وارد بهزیستی می‌شوند و خروج آنها در مورد پسران پس از پایان خدمت سربازی دو سال فرصت دارند تا تشکیل زندگی مستقل دهند که ما از آنها حمایت مالی می کنیم.

منبع: فارسLeave a reply

Your email address will not be published.