صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  فقدان بهداشت عمومی ع...
آبان
۲۷
۱۳۹۴
فقدان بهداشت عمومی عامل مرگ ۸۰۰ هزار کودک در جهان
آبان ۲۷ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, , , , , ,
image_pdfimage_print

عکس:Metropolico.org /Flickr

دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی توالت گفت: هر سال به دلیل مشکلات بهداشتی بیش از ۸۰۰ هزار کودک در جهان بر اثر اسهال فوت می‌کند.

بان کی مون به مناسبت نوزدهم نوامبر و روز جهانی توالت در پیامی گفت: رعایت مسائل بهداشتی برای سلامت انسان و محیط زیست و همچنین رشد و شأن فردی نقش محوری دارد.

امروز در سراسر جهان از هر سه نفر یکی از بهداشت عمومی محروم است. همچنین از بین هر هشت فرد یک نفر به سرویس بهداشتی دسترسی ندارد.

در دستورالعمل توسعه پایدار ۲۰۳۰ که اخیرا تنظیم شده بر نقش مهم بهداشت عمومی در توسعه پایدار تاکید شده است. ماهیت به هم پیوسته دستورالعمل جدید به این مفهوم است که لازم است از ارتباط این عنصرهای اصلی توسعه، درک بهتری به دست آید.

هر سال زندگی بسیاری از کودکان زیر پنج سال به دلیل نبود بهداشت عمومی به خطر می‌افتد و بیش از ۸۰۰ هزارکودک در جهان به دلیل ابتلا به اسهال جان خود را از دست می‌دهند. همچنین تقریبا نیمی از تمامی مرگ و میرهای کودکان زیر پنج سال به دلیل عدم تغذیه مناسب است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل، همچنین به رغم اقدامات در نظر گرفته شده در حوزه بهداشت عمومی پیشرفت صورت گرفته خیلی ناچیز است و با سرعت کم پیش می‌رود.Leave a reply

Your email address will not be published.