صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  افسردگی از موارد شای...
آبان
۲۶
۱۳۹۴
افسردگی از موارد شایع در بین زنان است
آبان ۲۶ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, , , , , , ,
image_pdfimage_print

عکس:Julien Jeanneau

مشاور وزیر کشور گفت: یکی از موارد شایع در بین زنان «افسردگی» بوده و این حس به دلیل احساس مفید واقع نشدن در جامعه و نداشتن برنامه و اعتماد به نفس در آنها رو به افزایش است.

فهیمه فرهمندپور در حاشیه جلسه مشاوران و کارشناسان امور بانوان فرمانداری‌های خوزستان اظهار کرد: برای آموزش خانواده و تحکیم بنیاد خانواده باید آموزش را از دوران مدرسه آغاز کرد و دستگاه‌ها برای حل مشکلات و مسائل مربوط به زنان نباید به دنبال بودجه و اعتبار باشند.

وی افزود: بسیاری از مواقع مشکلات زنان با تربیت مردان حل می‌شود و باید مردها را در مقابل خانواده مسئولیت پذیر کرد.

مشاور وزیر کشور اضافه کرد: فعالیت‌های اجتماعی در بسیاری از زنان به‌ویژه در بین دختران و زنان تحصیل کرده کم است و کمتر در فعالیت‌های خیریه شرکت دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عوامل مختلفی در افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار تاثیر دارد، گفت: تاکنون عامل افزایش آمار زنان سرپرست خانواده بررسی و شناسایی نشده است.

فرهمندپور با اشاره به اینکه ایران از معدود کشورهایی است که ۶۰ درصد جمعیت معتاد آن متاهل است، اضافه کرد: اعتیاد از عوامل از هم پاشیدن خانواده و افزایش زنان سرپرست خانواده است که باید برای رفع این معضل چاره اندیشی جدی کرد.

این مسئول ادامه داد: توانمندسازی زنان سرپرست خانواده در اولویت برنامه‌های مربوط به زنان قرار دارد و برنامه داریم برای استقلال و درآمدزایی این قشر زنان به دنبال توانمندسازی شخصیتی و روانی آنها باشیم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده وزارت کشور خاطرنشان کرد: یکی از موارد شایع در بین زنان افسردگی بوده و این حس به دلیل احساس مفید واقع نبودن در جامعه و نداشتن برنامه و اعتماد به نفس در آنها رو به افزایش است.

وی با اشاره به ساخت اماکن خاص بانوان و پارک بانوان در کشور بیان کرد: ساخت این گونه اماکن برای بانوان به معنی جداسازی زنان از مردان نیست بلکه این گونه اماکن زمانی را در اختیار بانوان قرار می‌دهند تا آنگونه که دوست دارند فعالیت داشته باشند.

منبع:فارسLeave a reply

Your email address will not be published.