صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  رشد جمعیت زنان مجرد ...
مهر
۲۹
۱۳۹۴
رشد جمعیت زنان مجرد سالمند
مهر ۲۹ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
سالمند
image_pdfimage_print

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جمعیت ایران تا۲۰ سال آینده ۲۵ درصد پیرتر می شود.

علی ربیعی بابیان این مطلب گفت: با توجه به روند موجود در زمینه پیری جمعیت تا ۲۰ سال آینده میانگین تعداد زنان سالمند کشور نسبت به مردان بیشتر خواهد شد.

وی با ابراز نگرانی از وجود تجردگرایی در بین زنان در کشور افزود: متاسفانه آمار زنان مجرد سالمند در کشور رشد دارد و این امر در آینده باعث ایجاد چالش های زیادی در جامعه خواهد شد.

ربیعی ادامه داد: در حال حاضر برنامه ریزیهای گسترده در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای مقابله با روند روبه رشد جمعیت زنان سالمند مجرد اجرا می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سند توسعه سالمندی در کشور در دست تدوین است که در این سند مباحث مختلفی در حوزه سالمندی لحاظ شده است و برنامه ریزی های لازم برای به سلامت پیش بردن دوره سالمندی صورت خواهد گرفت.

ربیعی افزود: دولت تدبیرو امید در تلاش است نسبت به رفع چالشهای موجود در بین جامعه سالمندی کشور اقدام کند و در این راستا سند توسعه سالمندی در کشور به دستور رییس جمهور در جلسه هیات وزیران و شورای عالی رفاه مطرح خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از اجرای طرح مسکن اجتماعی برای بازنشستگان فاقد مسکن در کشور خبرداد و گفت: این طرح از اواخر سال ۹۵ عملیاتی خواهد شد.

ربیعی گفت: یکی از مهم ترین مشکلات جمعیت سالمند کشور در حوزه مسکن و بیمه است که در این زمینه دولت یازدهم برنامه ریزی جامع و کامل را دارد و کوشیده است چالشهای وجود این حوزه را رفع کند.

وی با بیان اینکه باید فضای شادی و نشاط در بین جمعیت سالمندی کشور ایجاد شود افزود: اجرای طرح ایرانگردی و سالمندی با محوریت بازنشستگان کشور و تامین اجتماعی آغاز شده است.

منبع: مهر Leave a reply

Your email address will not be published.