صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  سفر عالی ترین مقام ر...
خرداد
۹
۱۳۹۲
سفر عالی ترین مقام رسمی زنان سازمان ملل به آسیای شرقی
خرداد ۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰

image_pdfimage_print

T

از ۲۸ می تا ۴ جون، لکشمی پوری، عضو فعال زنان سازمان ملل و معاون دبیر کل سازمان ملل سفر یک هفته ای به مالزی، ژاپن و جمهوری کره خودرا آغاز کرده است. اولین توقف خانم پوری درکنفرانس “تعهد زنان”  است که امسال شهر کوالالامپور مالزی میزبان آن خواهد بود، جایی که او در افتتاحیه سخرانی ها در مورد موضوع “سرمایه گذاری روی سلامت و بهداشت زایمان زنان برابر است با سرمایه گذاری روی پیشرفت اجتماعی و اقتصادی” صحبت خواهد کرد. در این کنفرانس خانم پوری بر نیاز فوری و ضرورت ارتقاء سیستم ها برای زنان تأکید می کند – از سیستم بهداشت – درمانی گرفته تا سیستم های حقوقی و مالی – تا شاید زنان بتوانند از حقوق اولیه خود استفاده کنند، از آن جمله می توان از امکان دسترسی به بهداشت و درمان مربوط به مسائل جنسی و زایمان آنها نام برد.

او همچنین راجع به خاتمه دادن به خشونت علیه زنان نیز صحبت و تمرکز بر روی راه حل های دقیق و بارز خواهد کرد و بر ضرورت و نیاز به اقدام های فوری برای جلوگیری از انواع مختلف خشونت علیه زنان، حفاظت و ارائه خدمات به نجات یافتگان و مجازات خشونت گران تأکید خواهد داشت.

هردواین جلسات در وبسایت: http://new.livestream.com/womendeliver

بطور زنده در ساعت ۸:۴۵ صبح روز ۲۸ می و ۲:۴۵ روز ۲۹ می به وقت مالزی پخش شده و سپس در آرشیو وبسایت زنان سازمان ملل قرار گرفت.

از ۳۰می تا ۲ جون، خانم پوری برای ملاقات با مقامات رسمی و عالی رتبه دولت و همچنین اعضا پارلمان به ژاپن سفر خواهد کرد. این سفر به خانم پوری این فرصت را می دهد که با کمیته ملی زنان سازمان ملل ژاپن، بخش خصوصی و رسانه ها نیز ملاقاتی داشته باشد.

در روزهای یکم و دوم جون وی در پنجمین کنفرانس بین المللی توکیو در رابطه با توسعه آفریقا شرکت می کند که در آنجا با تعدادی از سران کشور و دولت آفریقا ملاقات خواهد داشت. او همچنین در این جلسه نکاتی را در رابطه با جهت دادن توسعه آفریقا از طریق برابری جنسی و قدرتمند کردن اراده و اختیار زنان بیان می کند. او در همین جلسه به اهمیت حضور و شرکت کامل و برابر زنان در تمامی حوزه های زندگی در کل قاره از تجارت گرفته تا صلح سازی و راه های حل بحران نیز صحبت خواهد کرد.

خانم پوری سفر خود را به آسیای شرقی با رفتن به جمهوری کره که آنجا قرار است با رهبران ارشد از جمله وزیر سازمان برابری جنسی ملاقات کند خاتمه می دهد. او همچنین در مذاکرات و بحث های تقابلی با دانش آموزان، رسانه ها و بخش خصوصی نیز شرکت خواهد کرد. وی در روز ۴ جون همکاری خود را با هیئت علمی دانشگاه اوها که بزرگترین دانشگاه زنان دنیا در نقش ایجاد برابری جنسی است که به عنوان یک سازمان توسعه و پیشرفت نیز محسوب میشود اعلام خواهد کرد.

مترجم: مهتاب صمیمی

منبع: http://goo.gl/QJh5VLeave a reply

Your email address will not be published.