صفحه اصلی  »  تجربه ها و خاطره ها  »  عشق: خوب، بد، زشت...
مهر
۲۷
۱۳۹۴
عشق: خوب، بد، زشت
مهر ۲۷ ۱۳۹۴
تجربه ها و خاطره ها
۰
, , , , , ,
image_pdfimage_print

عکس: dolgachov/Bigstock.com

ترجمه : مریم اربابون

پسری در کلاس زیست شناسی من بود که به نظر آرام، باهوش و با محبت می آمد. تابستان، بعد از پایان سال تحصیلی، از من دعوت کرد که با او بیرون بروم و من پذیرفتم. می خواست که مرا هر روز شخصاً ببیند. ما برای قدم زدن به پارک می رفتیم، بیرون شام می خوردیم. بعد از هر ملاقات، از من می خواست که عصر با او آنلاین حرف بزنم. هر وقت برای چند دقیقه کامپیوترم را ترک می کردم، یا وقتی نمی توانست مرا ببیند، به من می گفت که حس می کند دارد میمیرد.

به من می گفت حتی سی ثانیه بدون من دنیایش را از هم می پاشاند. بعد از هر قرار با او، من رفته رفته احساس افسردگی و گوشه گیری می کردم. من احساس شرم می کردم و حس می کردم تحت نظرم. به من می گفت که من تنها چیزی هستم که فکرش را مشغول می کند و هیچ چیز دیگر برایش ارزش ندارد. وقتی سعی کردم او را ترک کنم، به من گفت که اسلحه دارد و خودش را خواهد کشت. چند باری هم ماشه را کشید اما خوشبختانه اسلحه قفل بود.

چطور کنار آمدم

من خودم را آدم با ثباتی می دانم. ترجیح می دهم در هیچ رابطه نباشم تا اینکه در رابطه ای باشم که در آن احترام نمی بینم. در نهایت،بوسیله گفتگو با والدینم و چندی از دوستان نزدیکم با آزارهای روحی دوست پسرم برخورد کردم. سعی کردم در خاطر داشته باشم که این موقعیت تقصیر من نیست، حتا اگر حال مرا بد کند. قدم اول من این بود که بفهمم حس درونی من ( احساس ناراحتی و  این حس تحت نظر بودن) زاده تخیل نبود و اینکه این حس را سرکوب نکنم. عشق نباید دردناک باشد.

چطور شرایط تغییر کرد

من خیلی خوش شانس بودم که نشانه های مشکلات روحی دوست پسرم را خیلی زود تشخیص دادم. از آنجایی که مزاحمتهایش بعد از قطع رابطه با او ادامه پیدا کرد، سر انجام به مدیرمدرسه و پلیس را خبر کردیم.

درحال حاضر او به مدرسه دیگری منتقل شده. فکر می کنم اگر درباره شرایطم با کسی حرف نزده بودم، آزارهای روحی حق بجانب دوست پسرم سر انجام به آزار جسمی بدل میشد.

آنچه یاری ام داد

اعتماد بنفس بالای من قبل از هرچیز به من فهماند که من مستحق چنین رابطه بدی نیستم.

با اینکه در ابتدا سخت بود، من به سرعت فهمیدم که نیازی به وابستگی به هیچ پسری ندارم تا احساس کنم ارزشمندم و دیگران مرا دوست دارند. من خودم را دوست دارم. خانواده و دوستانم نیز در کنار آمدن با این شرایط کمک بزرگی بودند.

نصیحت من به دیگران

هیچکس، هرگز، نباید به فشار عذاب وجدان مجبورتان کند که در رابطه ای بمانید. دوست پسرم با احساسات من زیرکانه بازی کرد. تنها دلیلتان برای ماندن در یک رابطه باید این باشد که خودتان آن رابطه را میخواهید، نه اینکه مجبور به ماندن باشید.

حتا اگر بنظر غیر ممکن باشد، بلاخره کسی را پیدا خواهید کرد که به شما احترام بگذارد. به خودتان وقت بدهید و قبل از شناختن کسی بصورت دقیق با او وارد رابطه ای نشوید.

طرف مقابل باید به حریم خصوصی شما احترام بگذارد و نباید کاری کند که شما خود را مسئول رفتار او( برای مثال: خودکشی) بدانید. عشق واقعی احترام گذاشتن و محبت کردن است. اگر در رابطه ای هستید که طرف مقابل از شما سوء استفاده می کند، بدانید که مستحق چنین رفتاری نیستید.

پیش از اینکه آزار روحی به آزار بدنی یا مرگ ختم شود، رابطه را ترک کنید. مشاوره با اشخاص با محبت و قابل اعتماد واقعا کمک بزرگیست.

منبع:lovegoodbaduglyLeave a reply

Your email address will not be published.