صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  فراخوان در عربستان ...
خرداد
۹
۱۳۹۲
فراخوان در عربستان برای تحقیر زنان
خرداد ۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 زنان عربستان بدون اطلاع خود به عقد مردان در می آیندعکس:hajj.ir

نویسنده افراطی سعودی کار زنان را شبیه به تجارت انسان دانسته و در فراخوانی خواستار آزار و اذیت آنان در محل کارشان شد.

به نقل ازالعالم، “عبدالله محمد الداوود” در صفحه خود در تویتر گفته است: کار زنان مانند تجارت انسان است؛ بر اساس رساله‌ای که اخیرا در دانشگاه “محمد بن سعود” منتشر شده کار زنان برای کسب رزق و روزی و اختلاط با مردم به عنوان “فروشنده” یا “مهماندار” نوعی تجارت انسان است.

این رساله “تجارت انسان: شیوه ها، احکام و حدود قضائی” نام دارد و در آن تأکید شده که بر اساس فتواهای هیأت علمای ارشد عربستان، سوء استفاده جسمی نوعی تجارت انسان است و اگر هدف از استخدام زن سوء استفاده از زیبایی و اندام و جلب مشتری باشد، این کار تجارت انسان به شمار می آید.

گروهی از فعالان عربستانی با انتقاد شدید از این فراخوان، در خصوص تلاش جریان های افراطی برای گسترش تفکرات وهابیت در این کشور هشدار دادند.

یکی از فعالان عربستانی گفت: فراخوان برای تحقیر زنان، شدیدترین نوع تبعیض و اعمال خشونت ضد آنان به شمار می آید . این یکی از بحران های تفکرات سلفی افراطی است که از آن به عنوان وسیله ای برای متزلزل کردن امنیت و ضربه زدن به ثبات کشور، و جهت گسترش و تحمیل تفکراتی خاص استفاده می شود.

یکی دیگر از فعالان عربستانی اظهار داشت: حملات و اعتراض به کار زنان به صورت روزانه ادامه دارد و هیچ کسی جایگزینی را برای این مسأله مطرح نمی کند؛ مانند این است که بگویید در خانه بنشینید و در انتظار ترحم جمعیت های خیریه باشید.

یک کاربر زن نیز در شبکه های اجتماعی خاطرنشان کرد: زنان کالا نیستند؛ آنان بخشی از جامعه به شمار می آیند و پیامبر در خصوص حمایت از آنان به ما سفارش کرده است.

http://goo.gl/RW4r5Leave a reply

Your email address will not be published.