صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  زنان 2 برابر بیشتر ا...
مهر
۲۱
۱۳۹۴
زنان ۲ برابر بیشتر از مردان افسرده اند
مهر ۲۱ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

عکس:Ocus Focus/Bigstock.com

معاون رئیس جمهوری در امور زنان با اشاره به اینکه زنان در شیوع بیماری های جسمانی، عضلانی و افسردگی ۲ برابر مردان آسیب پذیرترند، از راه اندازی کلینیک های سلامت خانواده در ۹ استان کشور خبر داد.

شهین دخت مولاوردی به مقایسه وضعیت سلامت در بین زنان و مردان اشاره کرد و گفت: براساس اطلاعات وزارت بهداشت اگرچه نرخ امید به زندگی و مرگ و میر در زنان افزایش پیدا کرده است اما زنان در مقایسه با مردان آسیب بیشتری می‌بینند و در شیوع بیماری‌های جسمانی، عضلانی و افسردگی در برخی موارد حتی ۲ برابر مردان آسیب‌پذیرتر هستند.

مولاوردی گفت: همچنین بیماری‌های مزمن ناتوان‌کننده در زنان بیشتر از مردان است که لازم است همانگونه که طول زندگی آنها افزایش یافته اما عرض زندگی و کیفیت آن نیز باید افزایش پیدا کند.

وی از بیماری‌های ناشی از سلامت اجتماعی در زنان و زنانه شدن بیماری ایدز ابراز نگرانی کرد و از تغییر روند بیماری ایدز از شیوه تزریقی به مقاربتی خبر داد و بیشترین قربانیان آن را زنان دانست.

مولاوردی همچنین در خصوص عوامل اقتصادی مؤثر بر سلامت زنان نیز گفت: عوامل اقتصادی می تواند باعث سست شدن ریشه اعتقادی، مهاجرت‌های گسترده به شهرها و گسترش سکونتگاه‌های غیررسمی، عدم توجه به تجارب یکدیگر و نداشتن استراتژی در زندگی شوند.

منبع: خبرگزاری مهرLeave a reply

Your email address will not be published.