صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  حوزه زنان در سه دهه ...
مهر
۱۵
۱۳۹۴
حوزه زنان در سه دهه گذشته با افراط و تفریط روبرو بوده است 
مهر ۱۵ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

در سه دهه گذشته در حوزه زنان با افراط و تفریط روبه رو بوده ایم، به همین منظور امروز نیازمند اعتدال در کشور به ویژه در حوزه زنان هستیم.

سیدرضا صالحی امیری رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بیان  این مطلب در نشست خبری دومین همایش ملی اعتدال گفت: ما در حوزه زنان با تحجر مخالف هستیم.

وی افزود: آن چیزی که می تواند حقوق و مطالبات زنان را تامین کند، گفتمان اعتدال است، به همین منظور جمعیت زیادی از صاحبنظران، اندیشمندان، پژوهشگران و نخبگان را برای دومین همایش ملی اعتدال با عنوان اعتدال، زنان و توسعه دعوت کرده ایم.

وی اعتدال را نیاز امروز و ضرورت فردای جامعه ایران عنوان کرد و افزود: تلاش کردیم در یک حرکت علمی با برگزاری همایش ملی، با همت معاونت امور زنان ریاست جمهوری، کمکی برای توسعه موضوع اعتدال در حوزه زنان کرده باشیم.

مشاور رئیس جمهوری افزود: ما دوران افراط و تفریط را طی کرده ایم و همه بر این باورند که جامعه ایران امروز به یک آرامش در عرصه سیاسی و اجتماعی رسیده است و همه در حوزه ملی به این باور رسیده اند که ما به اعتدال نیاز داریم.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با بسترهای تبلیغاتی و نمایشی در حوزه زنان مخالف است، گفت: بدون توجه به حقوق زنان به مقصد و مقصود توسعه پایدار نمی رسیم.

سیدرضا صالحی امیری در این نشست خبری گفت: به طور یقین توسعه بدون توجه به حوزه زنان ناقص می ماند به همین منظور همایش اعتدال یکی از برنامه های اصلی اش نگاه به حوزه زنان و درک لازم از تبیین گفتمان اعتدال در حوزه زنان است.

وی گفت: در سال های اخیر با همت معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و تدبیر ریاست جمهوری، قدم های موثری در حوزه زنان برداشته شده است.

صالحی امیری افزود: دولت تدبیر و امید به صورت جدی با بسترهای نمایشی و تبلیغاتی در حوزه زنان مخالف است، این دولت با استفاده ابزاری از زنان نیز مخالف است.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بیان اینکه زنان نیمی از جامعه هستند، گفت: این دولت بر این باور است که باید مطالبات زنان در بستر عقلانی، حقوقی، اجتماعی و تقنینی دنبال شود.

همزمان با روز خانواده که روز ۱۷ مهرماه است همایش ملی اعتدال روز شنبه ۱۸ مهرماه با کمک و هم اندیشی اندیشمندان و صاحبنظران کشور  در سازده استان برگزار می شود .Leave a reply

Your email address will not be published.