صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  کمتر از 40 درصد زنان...
خرداد
۷
۱۳۹۲
کمتر از ۴۰ درصد زنان سرپرست خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند
خرداد ۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

Titre 1

عکس: وبسایت تیتر یک

سالمندان تحت حمایت کمیته امداد؛ یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هستند و نیز حمایت کمیته از ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۰۰ هزار دانشجو در خدمات دهی سر فصل‌های مختلف از دیگر خدمات آن است.

  قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: هاشمی از کمک یک‌هزار میلیارد تومانی خیران در سرفصل‌های مختلف به این نهاد در سال گذشته خبر داد و گفت: تجمیع کمک‌های مردمی، اعتبارات دولتی و اعتبارات داخلی امداد نقش بسزایی در خودکفایی و خروج مددجویان از زیرپوشش دارد.برنامه اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) فراهم کردن زمینه توانمندی خانواده‌های تحت حمایت است.

به گزارش ایلنا، سید محمد علی هاشمی، در سفر به استان کردستان، ضمن بیان مطلب فوق خاطر نشان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نیازمند حمایت می‌کند و هم‌اکنون بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار زن سرپرست ‌خانوار در کشور وجود دارد که یک ‌میلیون از آنان تحت پوشش خدمات کمیته امداد امام هستند.

وی افزود: سالمندان تحت حمایت این نهاد؛ یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هستند و نیز حمایت کمیته امداد از ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۰۰ هزار دانشجو در خدمات دهی سر فصل‌های مختلف از دیگر خدمات امداد است.

قائم مقام کمیته امداد توانمندسازی مددجویان را به عنوان مهم‌ترین هدف امداد در دهه چهارم شکل‌گیری این نهاد نام برد و گفت: در بحث توانمندسازی مددجویان در بخش هایی همچون اشتغال، مسکن، ازدواج و تحصیل توجه شده و برای هر کدام برنامه‌ریزی‌های مختلف صورت گرفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به اهمیت اشتغال، این مهم به صورت ویژه در دستور کار این نهاد قرار گرفته و طی سالیان اخیر در این بخش، کمیته امداد امام خمینی(ره) با شتاب بسیار خوبی به جلو گام بر می‌دارد.

وی به ایجاد بیش از ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در سال گذشته توسط این نهاد در سطح کشور اشاره کرد و افزود: با توجه به واگذاری اشتغال روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت به کمیته امداد، هدف گذاری امسال این نهاد را ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی جدید عنوان کرد.

قائم مقام کمیته امداد اضافه کرد: این نهاد به منظور تحقق این مهم بحث آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی را با توجه به ظرفیت و نیاز هر منطقه در دستور کار قرار داده است و تاکنون تعداد زیادی از مددجویان تحت پوشش این آموزش‌ها قرار گرفته‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حمایت این نهاد از ۲۷۰ هزار یتیم اشاره کرد و گفت: این ایتام علاوه بر خدمات کمیته امداد، از حمایت بیش از ۶۵۰ هزار حامی نیز بهره‌مند هستند.

هاشمی با بیان اینکه حمایت از زنان سرپرست خانوار نیز در این نهاد با برنامه‌ریزی دقیق انجام می‌شود، عنوان کرد: به محض پذیرش آنان به عنوان مددجو، کار برای آنان تعریف می‌شود و زنان سرپرست خانوار برای مدت زمان مشخص تحت پوشش خدمات این نهاد قرار می‌گیرند که با فراگرفتن آموزش‌های لازم فنی و حرفه‌ای با توجه به استعداد و بازار کار، بعد از ایجاد اشتغال از زیرپوشش خارج می‌شوند.

وی با تأکید براینکه سکون در کمیته امداد امام خمینی(ره) جایگاهی ندارد، تصریح کرد: این نهاد با برنامه‌ریزی‌های دقیق و ایجاد بسترهای لازم با استفاده از منابع داخلی، کمک خیران و تسهیلات بانک‌ها، زمینه خودکفایی و خروج مددجویان را در بازه زمانی مشخص فراهم و مانع از سکون مددجویان در این نهاد می‌شود.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه از احداث و بهسازی مسکن برای مددجویان به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های مهم این نهاد در راستای توانمندسازی مددجویان نام برد و افزود: سالانه بیش از ۳۰۰۰ واحد مسکن مددجویی در سطح کشور به ‌ویژه در مناطق دورافتاده احداث می‌شود.

منبع: http://www.ilna.ir/news/news.cfm?id=76234Leave a reply

Your email address will not be published.