صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  قتل کودکان افساد فی ...
خرداد
۷
۱۳۹۲
قتل کودکان افساد فی الارض است
خرداد ۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۲
image_pdfimage_print

Isna

عکس: ایسنا

دادگاهی جنایتکارانی که اقدام به ربودن، تجاوز و قتل کودکان بی گناه کرده بودند در دادگاه کیفری استان تهران آغاز شده است.

به نقل از قانون، جامعه دچار شوک این حادثه شده است، مگر امکان دارد کسی یا کسانی تا این‌حد قصی القلب باشند که به کودکان بی گناه و معصوم جامعه چنین بی رحمانه حمله، تجاوز و جنایت کنند، این افراد جنایت کارانی خطرناک هستند که هستی و شرافت جامعه ایرانی را تهدید می‌کنند و مورد حمله وحشیانه خود قرار داده اند.

در انطباق این امر با ماده ۱۸۶ از قانون مجازات اسلامی ملاحظه می‌شود این جنایت به لحاظ تهدیداتی که علیه جامعه و امنیت اجتماعی ایران دارد در زمره افساد فی الارض محسوب و ضرورت دارد ریاست قوه قضاییه با دستور قاطع و ویژه همانند مسئله زورگیران که با دستور ویژه رسیدگی و محارب شناخته شدند، در این زمینه نیز آن را در قلمرو افساد فی الارض تلقی و با رسیدگی خاص، مرتکبان این جنایت شوم را در محل ارتکاب جنایت به دار مجازات موکول کنند.

واقعیت مسئله این است جامعه نباید برای چنین جنایتکارانی امن باشد، در سوابق این افراد شرور سوابق عدیده کیفری آزار واذیت جنسی دیده شده است که این امر نشان از نوعی بی توجهی به کنترل این بزهکاران در جامعه دارد. اصل ۱۵۶ قانون اساسی این تکلیف را بر عهده قوه قضاییه قرار داده است تا با پیشگیری از وقوع جرم و اجرای قاطع مجازات این قاتلان، مانع از تکرار موارد مشابه در جامعه باشد .یادمان باشد کودکان مان در جامعه باید احساس امنیت کنند.

منبع: http://goo.gl/S3KcP 1. حسین said on خرداد ۷, ۱۳۹۲

  استفاده از ظرفیت ماده ۱۸۶ قانون مجازات اسلامی و مسئله افسادفی الارض برای دفاع از حقوق کودک مثل آن است که برای درست کردن ابرو چشم را کور کنید. دستور رئیس قوه قضاییه در موضوع زورگیران جای نقد جدی و حقوقی دارد، و در اینجا به هیچ وجه قابل قیاس نیست.برای رهایی از خشونت باید چاره ای دقیق و علمی اندیشید، سرکوب شدید و خشونت همه جانبه راهکاری آنی و زودگذر و غیر علمی است.حل مسئله حقوق کودک با این شیوه خود ترویج خشونت محسوب میگردد، این خشونت ابتدا دامن افراد ضعفتر مثل کودکان را خواهد گرفت. بهتر است که همه جانبه به موضوع خشونت علیه کودکان نگاه گردد، درمان این معضل بزرگ اجتماعی به عوامل گوناگون بستگی دارد. خانه ها با خشونت از نوعی دیگر و رسمی صاحب امنیت نمیشوند.

  • Profile Photo

   KhanehAmn said on خرداد ۷, ۱۳۹۲

   با تشکر از توجه و توضیحات مفید شما دوست عزیز

   خانه امن

Leave a reply

Your email address will not be published.