صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بیست و پنج سال اس...
خرداد
۴
۱۳۹۲
بیست و پنج سال است زن دوم گرفته ، نفقه و اجرت المثل می خواهم
خرداد ۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

14-1

 عکس: وبسایت مگ ایران

۳۲سال از زندگی مان می گذرد. اما فقط سال های اول، زندگی مشترک داشتیم. ۲۵ سال است که زن دوم گرفته است. از ابتدا خودم شاغل و مستقل بودم و بخاطر بچه هایم چیزی نگفتم و به زندگی ادامه دادم تا حداقل اسم پدر بالای سر دختر و پسرم باشد. در تمام این سال ها دریغ از کمترین خرجی و پولی که برای من یا بچه ها بیاورد. گاهی می آمد و سری می زد و می رفت. سال ها مستأجر بودیم و حالا تازه توانسته ام خانه ای بخرم و بازنشسته شده ام. شکر خدا زندگی راحتی دارم، اما ۳ سال است برای گرفتن حق و حقوق فرزندانم به دادگاه آمده ام.

به گزارش مهرخانه، این صحبت های زنی است که برای پیگیری درخواست نفقه و اجرت المثلش ۳ سال است به دادگاه خانواده ونک مراجعه می کند. وی که ۵۲ سال دارد، به خبرنگار مهرخانه اینچنین می گوید: «۳ سال پیش دخترم را عروس کردم. اما دریغ از اینکه پدرش ریالی پول برای جهیزیه دخترش بدهد. در عروسی هم مثل غریبه ها آمد و نشست. در طول این سال ها هر بار هم حرفی زدم، کتکم زده و دندان شکسته ام هنوز جایش معلوم است. همیشه هم حتی تمام خانواده و فامیلش حق را به من می دادند. ۳ مغازه و کلی آپارتمان و زمین دارد، اما پسرم الان با مدرک کارشناسی ارشد بیکار است. در حالیکه بچه های زن دومش را خارج از کشور فرستاده و بهترین خانه و ماشین و ویلا را دارند».

در حالیکه دادگاه یک سال پیش حق را به وی داده و برایش میزان نفقه و اجرت المثل را مشخص و حکم توقیف اموال را صادر کرده است، با اعتراض مرد، دوباره دادگاه به جریان افتاده و حالا هم مرتب تماس می گیرد و می گوید همه چیز را به نام دیگران کرده ام و چیزی برای توقیف کردن ندارم.

زن می گوید: «منشی دادگاه گفته که اگر چیزی به نام شوهرت نباشد، دستت به جایی بند نیست؛ چون الان در قانون حکم جلب را هم برداشته اند».

دختر این زوج ۳۰ ساله و پسرشان ۲۷ ساله است و زن بیشتر نگران حق و حقوق پسرش است که ضایع نشود. چون دخترش ۳ سال است ازدواج کرده و خودش هم شاغل است، اما پسرش نه شغلی دارد و نه سرمایه ای. و نه حتی اموالی برای زن مانده تا خرج پسرش کند، چرا که هرچه داشته برای دخترش جهیزیه خریده است. مهریه زن ۱۲ سکه تمام بهار آزادی بوده که آن را هم به اجرا گذاشته و در حال حاضر همچنان پیگیر پرونده ای است که تا به حال کلی برایش خرج برداشته اما هنوز نتیجه اعتراض مرد روی پرونده و تکلیف نهایی مشخص نشده است.

منبع: http://goo.gl/OjfsnLeave a reply

Your email address will not be published.