صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  برخورد ویژه پلیس با ...
مرداد
۲۸
۱۳۹۴
برخورد ویژه پلیس با مزاحمان نوامیس
مرداد ۲۸ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای طرح پلیس برای برخورد با مزاحمتهای کلامی و مزاحمان نوامیس در بوستانهای غرب شهر تهران خبر داد.

سردار حسین ساجدی نیا در گفتگو با مهر از اجرای دومین مرحله از طرح امنیت و آرامش در محلات پایتخت از سوی یگان های انتظامی، عملیاتی و پشتیبانی پلیس تهران بزرگ در بوستان نرگس در محله تهرانسر واقع در غرب تهران خبر داد.

وی در ادامه افزود: از نامگذاری طرح آرامش و امنیت در محلات شهر تهران این نکته به ذهن متبادر می شود که ارمغان اجرای آن تثبیت آرامش و افزایش احساس امنیت در جامعه است.

ساجدی نیا با بیان اینکه اجرای این طرح برای رسیدگی به مطالبات به حق شهروندان، پاسخگویی به نیازهای مردم و رفع دغدغه های آنها است، افزود: برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی، هنجارشکنان، متعدیان به حقوق شهروندی، مزاحمین نوامیس و به خصوص لمپنهای خیابانی و افرادی که اقدام به ایجاد مزاحمت های کلامی برای بانوان می کنند، با اعمال خلافکارانه و نامتعارف خود موجب سلب آسایش و آرامش شهروندان را فراهم می آورند در دستور کار است که با اجرای این طرح با همه مزاحمت های این افراد به شدت برخورد می شود.

رئیس پلیس پایتخت همچنین با اعلام اینکه معیار اجرای این طرح درخواستهای شهروندان تهرانی و شکایت های ارائه شده به ماموران پلیس است، گفت: گزارشات مردمی ابتدا اخذ و سپس تجزیه و تحلیل می شود، مناطق جرم خیز در مدل اولیه رصد می شوند و پس از تایید با انجام یک عملیات منسجم نسبت به برخورد با مزاحمان اقدام می شود که در این راستا شب گذشته بوستان نرگس محله تهرانسر شاهد اجرای طرح امنیت و آرامش بود.

سردار ساجدی نیا با اشاره به اینکه ماموران پلیس پایتخت در اجرای این طرح حضور مقتدرانه ای در محلات پایتخت خواهند داشت، افزود: افرادی که با انجام رفتارهای نامتعارف باعث ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان می شوند و به طور کلی هرگونه جرم مشهودی که در منظر مردم رخ دهد شامل برخورد ماموران پلیس خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از مخلان نظم و امنیت عمومی شب گذشته در پارک نرگس محله تهرانسر شناسایی و بازداشت شده اند افزود: در بین دستگیر شدگان تعدادی اراذل اوباش سابقه دار سطح ۳ نیز وجود دارد. همه متهمان پس از انتقال به مقر پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ پس از تشکیل پرونده و انجام تحقیقات مقدماتی با هماهنگی مقام قضایی و رسیدگی به جرایمشان به دادسراهای مربوطه معرفی می شوند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ این اطمینان را به شهروندان داد که تا برقراری نظم وامنیت، اجرای طرح امنیت و آرامش در همه محلات شهر تهران به اجرا درخواهد آمد.

وی از شهروندان خواست مشکلات و درخواستهای امنیتی خود را از طریق سامانه ۱۱۰ به اطلاع ماموران پلیس رسانده تا در اسرع وقت نسبت به رفع دغدغه های امنیتی در محلات اقدام شود.

چاوشی در پایان گفت: غفلت از مشکلات زنان می‌تواند پیامدهای سنگینی در بخش‌های دیگر کشور داشته باشد بنابراین باید در کمیته‌های تخصصی کارگروه زنان استانداری تهران موضوعات مختلف به بحث گذاشته شود و پس از تصویب در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح شود و با وجود آنکه از نظر اقتصادی در شرایط سختی به سر می‌بریم ولی باید در کنار سایر موضوعات به زنان نیز بپردازیم.Leave a reply

Your email address will not be published.