صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  کمتر از 40 درصد زنان...
خرداد
۲
۱۳۹۲
کمتر از ۴۰ درصد زنان معتاد تحت پوشش بهزیستی هستند
خرداد ۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

12585

 بیش از ۴۳۵۰ از زنان در مراکز اقامتی میان مدت، همچنین ۴ هزارزن در سرپناه ها و نزدیک به ۸ هزارزن دیگر نیز تحت پوشش تیم های سیار قرار گرفته اند و در نهایت نزدیک به ۸ هزارزن نیز در مراکز موقت ترک اعتیاد تحت پوشش و درمان قرار دارند.

 با توجه به آیین نامه مصوب سال ۹۱، سازمان بهزیستی نمی‌تواند مرکز بستری تاسیس کند و این موضوع به وزارت بهداشت واگذار شده است و به همین خاطر نتوانستیم جمعیت بیشتری از زنان معتاد را تحت پوشش قرار دهیم.

 مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی به ایلنا گفت: بیش از ۹۰ درصد زنان معتاد بدون خانمان هستند که جمعیت کلی این زنان , ۹٫۵ درصد معتادان کشور را تشکیل می‌دهد.

فرید براتی‌سده در ادامه گفت: جمعیت زنان معتاد کشور را ۱۳۰ هزارزن است و گفت: از این تعداد در سال گذشته بیش از ۳۴ هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته بودند و امسال نیز با توجه به افزایش بودجه سازمان تعداد زنان معتاد تحت پوشش را به بیش از ۳۷ هزار نفر افزایش داده ایم.

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با بیان اینکه بیش از ۳۳ درصد از زن معتاد در کشور از سازمان بهزیستی خدمت دریافت کرده‌اند، افزود: ۵۰۰ زن در مراکز سرپایی دولتی، ۱۰ هزاردیگر در مراکز سرپایی غیردولتی و ۸۳ زن در مراکز بستری تحت پوشش قرار گرفته‌اند ولی این تعداد از نظر ما مطلوب نیست و باید شرایط بهتری را برای پوشش این افراد فراهم کنیم.

براتی سده ادامه داد: با توجه به آیین نامه مصوب سال ۹۱، سازمان بهزیستی نمی‌تواند مرکز بستری تاسیس کند و این موضوع به وزارت بهداشت واگذار شده است و به همین خاطر نتوانستیم جمعیت بیشتری از زنان معتاد را تحت پوشش قرار دهیم.

وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰ رشد چشمگیری در زمینه حمایت از معتادان داشته ایم به طوری که در توسعه مراکز موقت ترک اعتیاد زنان نزدیک به ۴۰ درصد افزایش داشتیم  و همچنین تعداد سرپناه برای زنان از شش به هشت سرپناه و مراکز اقامتی میان مدت به ۱۶ مرکز افزایش پیدا کرده است ولی باید اذعان کرد که این تعداد مراکز برای درمان و مهار اعتیاد کافی نیست.Leave a reply

Your email address will not be published.