صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  «دستگیری عامل اسیدپا...
تیر
۲۵
۱۳۹۴
«دستگیری عامل اسیدپاشی» به سه زن در شهر بوکان
تیر ۲۵ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

در حالی که پرونده اسیدپاشی زنجیره‌ای در اصفهان هنور به سرانجام نرسیده، خبرگزاری برنا و روزنامه دولتی ایران خبر دادند که «گروهی ناشناس» در «شب شادی هسته‌ای» روی سه زن در شهر بوکان در استان آذربایجان غربی «با سرنگ» اسید پاشیده‌اند.

در همین حال، به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان غربی شامگاه چهارشنبه، ۲۴ تیر، خبر داد که «عامل» این اسیدپاشی «در کمتر از ۲۴ ساعت» دستگیر شده است.

جمال خسروی، فرماندار بوکان، نیز به خبرگزاری برنا گفت که این اسیدپاشی با هدف «ایجاد رعب در میان مردمی که در بازاری در بلوار کردستان بوکان حضور پیدا می‌کنند» انجام شده است.

به گفته آقای خسروی، سه زن در ساعت ۱ بامداد روز چهارشنبه، ۲۴ تیر، و در فاصله «چند دقیقه» در تماس با پلیس ۱۱۰ از سه مورد اسیدپاشی جداگانه خبر داده‌اند.

وی با اشاره به این که در این تماس‌ها یک زن ۲۸ ساله از پاشیده شدن اسید روی «آرنجش» خبر داده افزود: «این زن بعد از احساس سوختگی در آرنج دستش به عقب برمی‌گردد و مردی را می‌بیند که با عجله سوار یک خودرو شده است.»

به گفته آقای خسروی، یک زن ۵۱ ساله نیز گفته است که مانتویی که به تن داشته به دلیل «پاشیدن اسید» از «ناحیه پشت به پایین سوراخ‌سوراخ شده» و یک زن ۳۱ ساله نیز ماجرای مشابهی را گزارش کرده است.

وی همچنین از بررسی فیلم‌های «دوربین‌های مداربسته محل حادثه» خبر داد.

ساعاتی پس از این گفته‌های فرماندار بوکان، ناصر اصلانی، فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان غربی، خبر داد که «عامل» این اسیدپاشی دستگیر شده است.

وی به جزئیات دستگیری این فرد اشاره‌ای نکرد و گفت که «تحقیقات و بازجویی» در این باره ادامه دارد.

در همین حال وب‌سایت «کردپا» از سوسنه اسماعیل‌نژاد، دانشجوی رشته عمران و از مسئولان کتابخانه «مانگ»، به عنوان یکی از قربانیان این اسیدپاشی‌ها نام برده است.

علی اسماعیل‌نژاد، برادر سوسنه، نیز به این وب‌سایت گفته است: «مکانی که در آن حادثه اسیدپاشی روی داده، مکانی پر رفت و آمد و شلوغ بوده و افراد عادی توانایی اسیدپاشی در آن را ندارند.»

این در حالی است که وب‌سایت «دانا»، نزدیک به گروه‌های اصولگرا در ایران، با اشاره به دستگیری متهم این حادثه نوشته است: «متهم که جوانی ۲۴ ساله است در حین اقدام جرم و اسیدپاشی به سه شهروند بوکانی به دلیل مصرف روان‌گردان تعادل روانی نداشته و بدون هیچ انگیزه‌ای دست به این اقدام زده است.»

رخ دادن این اسیدپاشی زنجیره‌ای در بوکان در حالی است که پرونده اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در اصفهان پس از گذشت ۹ ماه هنوز به فرجام نرسیده و گزارش‌های متناقضی از دستگیر شدن عامل یا عوامل این اسیدپاشی منتشر شده است.

حسین علیزاده، وکیل سه نفر از قربانیان این اسیدپاشی‌ها، روز پنج‌شنبه، ۲۸ خرداد، ضمن تاکید بر دستگیری یک متهم به اسیدپاشی اعلام کرده بود که تاکنون دو نفر از موکلانش فرد مظنون را دیده و او را شناسایی کرده‌اند.

با این حال احمد خسروی وفا، رئیس کل دادگستری اصفهان، روز سه‌شنبه، دوم تیر، اعلام کرد که این پرونده همچنان در حال بررسی است و اکنون نمی‌توان «در این زمینه به یقین اظهار نظر کرد».

در همان روز ستار خسروی، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان، نیز تاکید کرده بود که تاکنون مظنونان «زیادی» در این ارتباط دستگیر شده‌اند، ولی هیچ یک «به‌صراحت به این جرم اعتراف نکرده و شواهد نیز بیانگر این امر نیست».

منبع:رادیو فرداLeave a reply

Your email address will not be published.