صفحه اصلی  »  تجربه ها و خاطره ها  »  سالانه بیش از یک میل...
تیر
۲۴
۱۳۹۴
سالانه بیش از یک میلیون کودک قربانی برده داری می شوند
تیر ۲۴ ۱۳۹۴
تجربه ها و خاطره ها
۱
, , , , , , , ,
image_pdfimage_print

خانه امن:هر سال بیش از یک میلیون کودک در سراسر جهان قربانی کابوس برده داری نوین می شوند.

این کودکان آسیب پذیر، مورد سواستفاده افرادی قرار می گیرند که با وعده زندگی بهتر آنها را وادار به بردگی ، کار اجباری ، قاچاق و بردگی جنسی می کنند .

این برده داران کودکان را از خانواده های خود جدا کرده و برای ماهها و شاید سالها حبس می کنند بدون آنکه امیدی به فرار داشته باشند .

حکیم یکی از کودکانی بود که با چنین سرنوشتی روبرو شد . جنگ این پسر یازده ساله را از خانواده اش جدا کرد .خانواده ای پیشنهاد داده بودند که حاضرند به حکیم کمک کنند تا او بتواند در خانه زندگی کرده و به تحصیلات ادامه دهد .

حکیم پس ازمدتی که با آنها زندگی کرد متوجه شد که آنها دروغ گفته اند. آن خانواده او را مجبور به کار بدون دست مزد می کردند و اجازه رفتن به مدرسه را هم به او ندادند .

یک سال بعد این خانواده تصمیم گرفتند به آمریکا مهاجرت کنند وحکیم را نیزبا خود به آمریکا بردند، اما درآنجا نیز حکیم با تهدید و کاراجباری روبرو بود . اگر حکیم را با خود به یک برنامه دسته جمعی می بردند به او هشدار می دادند که حق ندارد با کسی صحبت کند و اورا می ترساندند .

حکیم همچنان مورد تهدید و کارهای سخت قرار داشت تا روزی که آن خانواده او را مقابل یک مرکز کمک های اجتماعی برده و رها کردند .

او از یک سو شوکه شده بود واز سوی دیگر خوشحال بود که از دست خانواده ای که او را به بردگی کشیده بودند آزاد شده است .او وحشت کرده ودچاراحساس ترس و تنهایی شده بود آنهم در کشوری که از آن هیچ نمی دانست .

آن مجموعه فرهنگی با مشاهده حکیم او را تحت محافظت و نگهداری قرار دادند و به او کمک کرده تا با یک انجمن کودکان “سیف ورایزن ” تماس بگیرد .

آن انجمن برای حکیم خانه ای مخصوص نگهداری از کودکان بی سرپرست پیدا کرده تا خانواده ای سرپرستی او را به عهده بگیرد .این انجمن برنامه ای تحت عنوان ” ضد قاچاق انسان ” داشت و ازسال ۲۰۰۱ منبعی برای امید و کمک به قربانیان قاچاق کودکان و انسان بود . آنها سرویس هایی برای حمایت از این افراد ایجاد کرده بودند تا در پناهگاه اسکان داده شده و از خدمات مشاوره و مددکاری و آموزش لازم بهره مند شوند . آموزش هایی که به آنها کمک می کرد کار پیدا کنند و از حمایت های قانونی بهره مند شوند .

کارمندان این انجمن متوجه شدند که حکیم قربانی خشونت و قاچاق انسان شده است و چون زیر ۱۸ سال دارد می تواند ازبرنامه هایی که برای محافظت از کودکان تهیه شده استفاده کند .

سیف ورایزن بایکی از وکلای مهاجرت تماس گرفته تا حکیم را برای به دست آوردن حقوق قانونی اش کمک کند .یکی از اعضا این سازمان می گوید : در  ۵ سال زندگی حکیم در جهت بهتری تغییر کرد و او توانست فرصت های زیادی برای آزادی به دست آورد .

ما به حکیم کمک کردیم تا در مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست به فردی بالغ و مستقل تبدیل شود . او در این مدت توانست با تسهیلات لازم در کالج ثبت نام کرده و به ارتقا آموزش و چگونگی کاریابی بپردازد .

همچنین حکیم توانست با به دست آوردن مهارت های مختلف به سرعت کار پیدا کند .او با پیگیری و پشتکار توانست اقامت دایمی بگیرد و در جهت رویای همیشگی اش یعنی مترجمی زبان تلاش کند .

هر چند که این پسر جوان هیچگاه نتوانست با خانواده اش ملاقات کند اما با کمک این سازمان غیر دولتی توانست شجاعت تغییر را پیدا کند .مهمتر از همه آنکه ” حکیم دیگر برده نیست ” و دارای آزادی و امنیت است .

منبع:safehorizon  1. reza said on تیر ۲۶, ۱۳۹۴

    با درود ــ ما که در زمان برده داری نیستیم…زمان سرمایه داری است…..همه استثمار می شوند…فقط ۱% ها زندگی مادی خوبی دارند.

Leave a reply

Your email address will not be published.