صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ثبت 96 مورد همسرآزار...
تیر
۲۴
۱۳۹۴
ثبت ۹۶ مورد همسرآزاری و ۱۳۵مورد کودک‌آزاری تنها در سه ماه
تیر ۲۴ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, , , , , ,
image_pdfimage_print

خانه امن: ۱۳۵کودک آزاری ،۹۶ مورد همسر آزاری و دو مورد سالمند آزاری در سه ماه اول سال در همدان ثبت شده است.این آمار را اکبر سوری مدیرکل بهزیستی استان همدان اعلام کرد.

وی همچنین گفت: در این سه ماه یک مورد والد آزاری نیز در این استان گزارش شده است .

سوری ادامه داد: درصورتی‌که افراد با مشکلات آزار توسط دیگران مواجه شوند، می‌توانند با مجموعه بهزیستی و با خط ۱۲۳ تماس حاصل کنند تا روانشناسان در مداخله با بحران ورود یافته و آن‌ها را راهنمایی کنند.

وی با بیان اینکه در برخی جوامع موضوع مداخله روانشناسان بهزیستی در بحران مورد نظر فرهنگ‌سازی نشده، گفت: مردم باید بدانند این امر کاملا با هدف حمایت از افراد در معرض آسیب در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: دو تیم سیار در قالب طرح مداخله با بحران و ۶ مرکز ثابت نیز در سطح استان برای رسیدگی به این امور تدارک دیده شده و تیم‌های سیار به محض تماس در محل حاضر شده و نسبت به رفع بحران مورد نظر اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی به مرکز نگهداری بانوان در سطح استان اشاره کرد و افزود: مرکز نگهداری بانوان به دو گروه تقسیم می‌شود و زنان و دختران فراری در این مرکز اقامت می‌یابند و تحت نظر مشاوره قرار می‌گیرند اما پیگیر افزایش تعداد این مراکز هستیم.

در بین کودکان خیابانی فقط یک دختر بود

مدیرکل بهزیستی همدان در خصوص کودکان کار و کودکان خیابانی گفت: آمار جمع‌آوری بهزیستی در خصوص کودکان کار در حال حاضر با رشد ۲۰۰ درصدی همراه بوده است.

وی افزود این افزایش ارتباطی به افزایش این پدیده در جامعه ندارد و تاثیر افزایش میزان نظارت بهزیستی و تلاش شبانه‌روزی کارکنان بهزیستی است.

وی همچنین گفت: در سال گذشته از مجموع کودکان خیابانی تنها یک نفر دختر و مابقی پسر بودند و هیچ یک از آن‌ها اتباع خارجی نبوده است.

سوری از سوء استفاده برخی افراد از کودکان خیابانی و کار اظهارنگرانی کرد و گفت: در این راستا این کودکان مورد حمایت مجموعه بهزیستی قرار می‌گیرند و نسبت به جمع‌آوری آن‌ها اقدام شده سپس با آن‌ها صحبت می‌شود که یا به آغوش خانواده بازگردند و یا در مراکز شبانه روزی بهزیستی پذیرش شوند.

وی ادامه داد: اغلب این کودکان با مشکلات مالی در خانواده مواجه هستند و برای کمک به خانواده خود اقدام به کار در خیابان‌ها می‌کنند در حالی‌که خانواده‌ها باید ابتدا سلامت روح و روان کودکان را مد نظر داشته باشند سپس به آن‌ها به عنوان نیرویی کارآمد نگاه کنند.

سوری خاطرنشان کرد: سال ۹۲، ۲۶۸ نفر، سال گذشته ۳۰۲ نفر و در سال‌جاری ۱۳۷ نفر کودک خیابانی توسط بهزیستی شناسایی و جمع‌آوری شده است.

سوری به تلاش برای ایجاد اشتغال افراد تحت پوشش مجموعه بهزیستی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر پنج هزار نفر مددجو منتظر استخدام هستند که از این تعداد ۴٫۲ درصد را معلولان تشکیل می‌دهند.Leave a reply

Your email address will not be published.