صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  نرخ ازدواج در تهران ...
تیر
۲۳
۱۳۹۴
نرخ ازدواج در تهران منفی است
تیر ۲۳ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
, , ,
image_pdfimage_print

خانه امن:تهران از لحاظ نرخ طلاق در بدترین شرایط قرار دارد براساس آخرین آمارهای رسمی میانگین نرخ طلاق در کشور ۱۶٫۲ درصد است در حالی که این آمار در تهران به ۳۱ درصد رسیده است یعنی از هر ۱۰۰ ازدواج ۳۰ تا ۳۵ مورد در استان تهران به طلاق ختم خواهد شد.نرخ ازدواج در تهران نیز منفی است.

احمد دلبری ادامه مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان این آمار گفت: همچنین میانگین زنان سرپرست خانوار در کشور ۱۲٫۱ درصد است در حالی که در تهران این آمار به ۱۳٫۶ درصد رسیده است.

وی از تلاش در جهت امضای سند کاهش آسیب‌ها خبر داد و گفت: در تلاش هستیم با حمایت استانداری تهران سند جامع کاهش آسیب‌ها را در حوزه طلاق، کودکان کار و… به امضا برسانیم؛ همچنین با شهرداری نیز در جهت شناسایی نقاط آسیب‌زا سندی را تنظیم کنیم.

دلبری همچنین به لزوم ایجاد حساسیت نسبت به آسیب‌های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و گفت: باید با فرهنگ‌سازی‌های صحیح جامعه را نسبت به حوزه‌های اجتماعی و همچنین آسیب‌های آن حساس کنیم و همانقدر که مردم به حوزه‌های پزشکی و جسمی یا تحصیلی و دانشگاهی حساس هستند، در حوزه آسیب‌ها نیز حساس شوند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران از تلاش برای راه‌اندازی «شهر دوستدار معلول و سالمند» خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری با شهرداری، شهر دوستدار معلول و سالمند را ایجاد کنیم زیرا به طور قطع با راه‌اندازی چنین مراکزی، همه افرادی که نیازمند به حضور در اماکن مناسب‌سازی شده هستند، از آنها بهره‌مند خواهند شد.

وی در این خصوص ادامه داد:در حال حاضر پایلوت این طرح در منطقه دو شهر تهران در حال اجراست و با پروتکل اجرای آن نیز انجام شده است.

دلبری در ادامه به ارائه نیم‌رخ آماری درخصوص مسائل اجتماعی تهران پرداخت و گفت: تهران به عنوان مرکزیت سیاسی، اداری و اقتصادی کشور دارای آمارهای بسیار خوبی چون بیشترین نرخ زنان با سواد، همچنین حضور نیروهای علمی و متخصص است و نرخ خودکشی در استان تهران نیز به نسبت سایر استان‌های کشور در پایین‌ترین رتبه قرار دارد. همچنین تهران در نرخ تصادفات برون شهری نیز دارای کمترین نرخ است.

دلبری ادامه داد: اما متاسفانه بیشترین آمار اتباع بیگانه در تهران حضور دارند و همچنین آسیب‌های نوپدید نیز در استان تهران بیش از سایر استان‌هاست.

وی در ادامه ضمن اشاره به بیشترین نرخ حاشیه‌نشینی و سکونتگاه‌های غیررسمی در تهران گفت: تهران از لحاظ نرخ بیکاری جوانان نیز دارای شرایط مطلوبی نبوده و تقریبا دارای بیشترین آمار در کشور است . همچنین از نظر کتابخوانی و اقدامات فرهنگی و همچنین مجتمع‌های خدمات بهزیستی نیز دارای کمترین نرخ کشوری است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران ادامه داد: بهزیستی به تنهایی قادر به ورود و رسیدگی به تمامی آسیب‌های اجتماعی نبوده و بدون مشارکت‌های مردمی راه به جایی نخواهد برد به همین دلیل به دنبال آن هستیم که از توان خوب و ظرفیت‌های مثبت مردم و NGOها در جهت کاهش آسیب‌ها اقدام کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در پایان درباره ساماندهی متکدیان نیز اظهار کرد: رسیدگی به متکدیان و ساماندهی آنان از وظایف اصلی سازمان بهزیستی کشور نیست اما در این خصوص همکاری‌های لازم را با شهرداری‌ها داشته اما با این حال نمی‌توان گفت طی سال‌های آینده شاهد نبود متکدیان در سطح شهر خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور ۴۵۰ کودک ۳ تا ۶ سال در مراکز بهزیستی عنوان کرد: همواره با چالش فرزندخواندگی در این گروه مواجه هستیم و در تلاش هستیم تا فرآیند واگذاری آنها را کوتاه کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در نشست خبری امروز که به مناسبت هفته بهزیستی و تامین اجتماعی برگزار شده بود، اظهار کرد: بهزیستی با طیف وسیعی از جامعه هدف گسترده و آسیب‌ها و معلولیت‌های مختلف مواجه است و بیش از ۱۵۹ وظیفه را به جامعه هدف خود ارائه می‌دهد.Leave a reply

Your email address will not be published.