صفحه اصلی  »  تجربه ها و خاطره ها  »  نجات از خطر برای دوم...
تیر
۱۵
۱۳۹۴
نجات از خطر برای دومین بار
تیر ۱۵ ۱۳۹۴
تجربه ها و خاطره ها
۰
, , , , ,
image_pdfimage_print

خانه امن:تانیا، قربانی خشونت خانگی، در سن ۳۲ سالگی بالاخره توانست خود را از این خشونت خلاص کند؛ ولی پس از مدتی کوتاه با بحرانی جدید روبرو شد؛ تانیا این بار قربانی تعقیب شد.

همسایه تانیا بیش از حد به او توجه نشان می‌داد. تانیا ابتدا هدایا و نامه‌هایی از او در خانه اش پیدا کرد و بعد متوجه شد که روزهایی که خانه نبوده،‌ همسایه‌اش تلاش کرده به داخل خانه بیاید، ترسناک‌ترین قسمت ماجرا زمانی بود که فهمید همسایه‌اش با ماشین او را تعقیب می‌کند.

تانیا همه این موارد را به پلیس گزارش داد؛ ولی این فرد با ادامه رفتارهایش، ‌تانیا را به ستوه آورده بود. تانیا که تازه از خشونت خانگی نجات یافته بود و تلاش می کرد زندگی‌اش را به خوبی سر و سامان دهد؛ ترسیده بود و به کمک احتیاج داشت که از این وضعیت وحشت آور جدید خلاص شود.

تقریباً ۳٫۴ ملیون نفر در سال قربانی تعقیب می‌شوند و تانیا یکی از آنان بود. تعقیب ممکن است برای هر فردی پیش بیاید حتی فردی مثل تانیا که به تازگی از بدرفتاری نجات پیدا کرده است. او باید مشکلش را با افرادی در میان می‌گذاشت که علاوه بر شنیدن حرف‌هایش، بتوانند به او کمک کنند.

در نهایت، تانیا تصمیم گرفت به مرکز مخصوص قربانیان خشونت و بدرفتاری مراجعه کند و با کارکنان این مرکز مشکلش را در میان بگذارد. کارکنان مرکز از طرف تانیا با پلیس تماس گرفتند و مشکل را مطرح کردند. پلیس در عرض ۲۴ ساعت فرد مظنون را بازداشت و جریمه کرد. پس از مدتی، پرونده آماده شد و به دادگاه رفت و در نهایت قراری صادر شد که تانیا در برابر مزاحمش محافظت شود.

تانیا خانه‌اش را نیز تغییر داد و با کمک مالی این مؤسسه، در قسمتی از شهر دور از محله فعلی و همسایه اش، خانه ای اجاره کرد.

منبع: safehorizonLeave a reply

Your email address will not be published.