صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تشدید خطر قاچاق کودک...
تیر
۹
۱۳۹۴
تشدید خطر قاچاق کودکان نپالی
تیر ۹ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
Jessica Lea/DFID
image_pdfimage_print

عکس: Jessica Lea/DFID

صدها کودک بازمانده از زلزله نپال هم‌اکنون با فاجعه دیگری روبه‌رو هستند و در معرض خطر قاچاق به کشورهای دیگر قرار دارند.

با آغاز روند بازسازی مناطق زلزله‌زده در نپال، کودکان بازمانده پس از این حادثه طبیعی با تهدید دیگری مواجه هستند و احتمال دارد که در دام قاچاقچیان انسان گرفتار شوند.

اوایل سال جاری میلادی دو زمین‌لرزه نپال را به لرزه درآورد که به مرگ ۸۸۰۰ تن و تخریب بیش از ۵۰۰ هزار خانه منجر شد. خانواده‌های حادثه‌دیده و آسیب‌پذیر که در پی این زمین‌لرزه، خانه و زندگی خود را از دست داده‌اند بیش‌تر مورد هدف قاچاقچیان انسان قرار گرفته‌اند.

از زمان وقوع اولین زلزله حداقل ۲۴۵ کودک از دست قاچاقچیان یا مراکز غیرقانونی نگهداری کودکان نجات پیدا کرده‌اند.

«تومو هوزومی»، نماینده یونیسف در نپال گفت: «وخیم شدن شرایط زندگی به قاچاقچیان انسان اجازه می‌دهد به راحتی والدین را راضی کنند که کودکان خود را برای زندگی بهتر به آنان بسپارند. قاچاقچیان با هدف ارائه خدمات، این کودکان را به دام انداخته و آنان را مورد سوءاستفاده قرار می‌دهند.»

قاچاق کودکان در نپال سابقه‌ای طولانی دارد. هر سال حدود ۱۲ هزار کودک نپالی به عنوان برده یا نیروی کار اجباری به هند قاچاق می‌شوند.

به گزارش هافینگتن‌پست، طبق اعلام یونیسف، پیش از وقوع زلزله نپال حدود ۱۵ هزار کودک در مراکز نگهداری کودکان زندگی می‌کردند و حداقل یکی از والدین بیش از ۸۵ درصدِ این کودکان در قید حیات بوده‌اند.

منبع: ایسناLeave a reply

Your email address will not be published.