صفحه اصلی  »  خشونت خانگی و اجتماع  »  تجمع بدون مجوز در مخ...
خرداد
۲۷
۱۳۹۴
تجمع بدون مجوز در مخالفت با حضور زنان برای تماشای والیبال
خرداد ۲۷ ۱۳۹۴
خشونت خانگی و اجتماع
۰
image_pdfimage_print

تعدادی کمتر از ۱۰۰ نفر ظهر روز چهارشنبه در مخالفت با حضور احتمالی زنان در سالن والیبال محل برگزاری دیدارهای تیم ملی ایران در لیگ جهانی در تهران بدون داشتن مجوز مقابل وزارت ورزش و جوانان تجمع کردند.

به گزارش ایرنا، تجمع کنندگان با در دست داشتن نوشته هایی با مضمون شعارهای مرگ برضد ولایت فقیه و مرگ براسراییل خواستار جلوگیری از حضور زنان در سالن های والیبال شدند.آنها مقابل ساختمان وزارت ورزش نماز خواندند.

استانداری تهران اعلام کرده بود که این تجمع بدون مجوز برگزار شده است.

تیم ملی والیبال ایران روز جمعه میزبان اولین دیدار خود از سری رقابت های لیگ جهانی مقابل آمریکا در سالن ۱۲هزار نفری ازادی خواهد بود.

فدراسیون بین المللی والیبال ایران را تهدید کرده است که درصورت حضور نیافتن زنان در سالن های والیبال، احتمال حذف تیم ملی کشورمان از لیگ جهانی و یا گرفتن میزبانی مسابقات از ایران وجود دارد.

پیش از این و سال گذشته کمیته بین المللی المپیک و برخی دیگر از مجامع بین المللی ورزش در ارتباط با حضور نیافتن زنان درسالن های ورزشی ایران واکنش نشان داده و کشورمان را تهدید کرده بودند.

امسال میزبانی مسابقات جهانی نوجوانان نیز از ایران بدلیل جلوگیری از حضور زنان پس گرفته شد.

تجمع کنندگان امروزمقابل وزارت ورزش با اشاره به اینکه از ورزشکاران حمایت می کنند، مدعی شدند که موافقت با حضورزنان در سالن ها جواز منکر است و عاملان آن باید در دادگاه صالحه محاکمه شوند.

تیم ملی والیبال ایران ساعت ۲۱ روز جمعه در سالن ۱۲هزار نفری میزبان تیم ملی آمریکا خواهد بود.

. آنها تابلوهایی با شعارهای “مرگ بر ضد ولایت فقیه” و “مرگ بر اسرائیل” در دست داشتند. همچنین در عکس‌هایی که از این تجمع منتشر شده پرچم‌هایی مشابه پرچم حزب‌الله لبنان دیده می‌شود.

روزنامه شرق در توییتر خود نوشته که تجمع‌کنندگان خواهان برکناری شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده حسن روحانی شده‌اند.

شهیندخت مولاوردی پیش از این خبر از مجوز حضور زنان در ورزشگاه ها داده بود .

هفته گذشته نیز گروهی از تندروها در اعلامیه ای تهدید آمیز ، زنان را تهدید به مقابله خونین حزب الله کردند .

فرمانده پلیس ایران هم گفته است که جلوگیری از ورود زنان به استادیوم از ” وظایف ذاتی”ین نیرو است.

امروز ایسنا به نقل از منبعی در فدراسیون والیبال گزارش داد: حضور همه زنان در بازی امروز “ممنوع” اعلام شده است.

در حالی که اعلام شده زنان می توانند برای دیدن بازی ایران  وآمریکا بلیط بخرند ولی سایت فروش بلیط برای خریداران گزینه جنسیت گذاشته و گزینه ” زنان” غیر فعال است .Leave a reply

Your email address will not be published.