صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مادر‌ها باهوش‌ترند...
اردیبهشت
۲۴
۱۳۹۲
مادر‌ها باهوش‌ترند
اردیبهشت ۲۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

12-5-13-132043356036252_a55eab41c5

خانه امن: مادران در مقایسه با سایر زن همسال خود بهتر می‌توانند بر مشکلات استرس‌زا فایق آمده و فعالیت‌های وابسته به حافظه را انجام دهند و در نتیجه مشکلات را نیز بهتر حل می‌کنند.

یکی از استادان زیست‌شناسی دانشگاه «لانگ وود» به مناسبت روز جهانی مادر خبر خوشی به مادران داده و تاکید کرد که مادر شدن باعث رشد مغز و تیزهوشی در زنان می‌شود.

به گزارش ایسنا ،‌ این استاد دانشگاه با بیان مطلب فوق افزود: این مطالعات نشان می‌دهد مادران در تمام انواع‌ یادگیری‌ها به مراتب بهتر از زنانی که صاحب فرزند نشده‌اند، عمل می‌کنند. در این تحقیق که بر روی موش‌ها انجام شده یک موش مادر و یک موش بدون فرزند را در مسیر مارپیچ قرار دادند و مشخص شد موش‌های مادر در یافتن مسیر بسیار سریع‌تر عمل می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از دیسکاوری، «آدام فرانسن»، استاد دانشگاه لانگ وود می‌گوید: این تغییرات در واقع در طول دوره حاملگی صورت می‌گیرند. در این دوره رشته‌های عصبی مغز بزرگتر شده و پروتئین بیشتری تولید می‌کنند و ارتباط خود را با سایر رشته‌های عصبی بیشتر می‌کنند که این استحکام اتصالات در مغز علاوه بر مزایای دیگر سبب افزایش حس همدلی و محافظت از کودک می‌شود.

مطالعات دیگر نشان می‌دهد که مادران قادر هستند بسیار سریعتر از سایرین بر ضایعات مغزی فایق آیند.Leave a reply

Your email address will not be published.