صفحه اصلی  »  تجربه ها و خاطره ها  »  داستان کمیلا، 10 سال...
خرداد
۵
۱۳۹۴
داستان کمیلا، ۱۰ سال اسارت
خرداد ۵ ۱۳۹۴
تجربه ها و خاطره ها
۰
, , , , , , , ,
image_pdfimage_print

“افق امن” به کمیلا کمک کرد تا از دست قاچاقچیانی که ده سال در بندشان بود، رهایی یابد.

مترجم :گیتی الف

خانه امن:کمیلا همانند تمام قربانیان قاچاق انسان فقط به دنبال زندگی بهتری برای خود و فرزندش بود. او از زندگی پر تنش خود گریخت و به دنبال زندگی و درآمدی بود تا فرزندش را در شرایطی امن بزرگ کند. شغلی به عنوان مستخدم منزل یافت، برای رفتن نزد آن خانواده باید پسرش را ترک می کرد. فکر می کرد این کار برگ برنده ای است برای فرار از فقر و عذاب. اما متاسفانه در اشتباه بود.

خانواده ای که او را استخدام کرده بود، رویاهایش از زندگی جدید را نقش بر آب کرد. موعد پرداخت حقوق شد و آنها چیزی به او ندادند. نه تنها از پرداخت حقوق به او سر باز زدند، حتی او را از دیگر مستخدمان منزل جدا کرده، در نهایت مدارک شناسایی اش را ربودند. پس از شش ماه او را مجبور کردند مدارکی را امضاء کند که به دلیل عدم توانایی در خواندنشان نمی دانست چه هستند. بعد از مدت کوتاهی به اجبار سوار هواپیمایی شد که عازم ایالات متحده بود.

 در ایالات متحده نیز به عنوان مستخدم نزد خانواده ای فرستاده شد، اما همچنان مشقاتش ادامه پیدا کرد. آنها نیز مدارک شناسا یی کمیلا را گرفتند و بابت کار بی وقفه ی او به عنوان دایه و مستخدم هیچ دستمزدی پرداخت نکردند. او به مدت ده سال مداوم از آزارهای عاطفی رنج برد، و بدون هیچ شانسی برای تماس با پسرش در تنهایی و ترس از این خانواده به سر برد.

کمیلا در نهایت از دست آنها گریخت. به نیویورک رفت، جایی که از فعالیت های ضد قاچاق انسان (ای تی پی) در سازمان “افق امن” خبردار شد و برای طلب کمک نزد آنها رفت. با کمک مسئول پرونده اش خدمات ضروری پزشکی دریافت کرد، در محل کار جدیدش برای حقوق منصفانه و مرخصی چانه زنی کرد و برای اینکه بتواند بصورت قانونی در ایالات متحده بماند ویزایی دریافت کرد که ویژه نجات یافتگان از قاچاقچیان انسان است.

روزهای خوب هنوز در راه بود. مسئول پرونده اش از طریق روابط دیپلماتیک با کشور محل اقامت کمیلا به سرعت فرزندش را یافت و شرایطی مهیا کرد تا او در ایالات متحده به مادرش بپیوندد.

زندگی کمیلا تغییر کرد و بهتر شد. شغل و درآمد مناسب و ازدواج مجدد موفقی دارد و پسرش را که در کنارش زندگی می کند. کمیلا اکنون می تواند همان زندگی ای را که همواره مد نظرش بود برای پسرش مهیا کند.

موردی که باعث موفقیت داستانهای ما می شود، مردمی هستند که کمکهای ما به نجات یافتگان قاچاق انسان را باور دارند. آنها ظلم ناشی از بردگی دنیای مدرن را می شناسند و مایلند ما را یاری کنند تا خسارات وارده بر زندگی این افراد فریب خورده را کاهش دهیم.

برای امید دادن به نجات یافتگان به یاری شما نیازمندیم. آنها به سرویسهایی از نوع مراقبتهای پزشکی تا حمایتهای قانونی نیازمندند، و ما می توانیم با کمک شما به این مهم جامه عمل بپوشانیم.

منبع:Safehorizon Leave a reply

Your email address will not be published.