صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مولاوردی:دولت به دنب...
اردیبهشت
۳۱
۱۳۹۴
مولاوردی:دولت به دنبال اجرای عدالت جنسیتی است
اردیبهشت ۳۱ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

خانه امن: قوانین حمایتی از زنان در مورد افزایش مرخصی زایمان، دورکاری و بازنشستگی پیش از موعد از جمله مطالبات زنان است که باید اجرایی شود.

شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری با اشاره به این مطلب گفت : به جرات می توان گفت طی ۲۱ ماه گذشته از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بیشترین پیگری ما در خصوص اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان و بیمه زنان خانه دار بوده که به دلیل بار مالی این قانون تاکنون به نتیجه ای نرسیده است.

وی با اشاره به ضرورت بیمه زنان خانه دار، اضافه کرد: محاسبه کار خانگی به عنوان شغل و ارزشگذاری کار خانگی زنان که سالهاست از سوی دولت های مختلف مطرح و به نتیجه ای نرسیده از جمله موضوعاتی است که به دنبال تحقق آن هستیم تا بدین طریق بتوانیم بیمه زنان خانه دار را در جامعه عملی کنیم.

مولاوردی با اشاره به تصویب این قانون در اواخر دولت گذشته، گفت: های اجرایی که تحت پوشش بیمه خدمات درمانی هستند این قانون را اجرا می کنند و دستگاه هایی که زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند به دلیل تحمیل بار مالی از اجرای آن سرباز می زنند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه این تسهیلات و امکانات برای زنان در سراسر دنیا اجرا می شود، گفت: متاسفانه بر اساس آمار ۷۴ هزار زن به دلیل استفاده از این قانون در کشور از کار خود اخراج شده اند و ضروری است مشوق های لازم در کشور برای کارفرمایان فراهم شود تا بدین طریق امنیت شغلی برای زنان ایجاد شود.

عدالت جنسیتی به دور از افراط و تفریط ، وضعیت زنان را بهبود می بخشد و برای اینکه این موضوع به عنوان الگویی جهانی تبدیل شود باید در عمل به آن پرداخت و تنها در گفتار و شعار خلاصه نشود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانوادهبا بیان این مطلب گفت: دولت تدبیر و امید برای تامین منافع زنان به بهترین شکل ممکن به دنبال اجرای عدالت جنسیتی است.Leave a reply

Your email address will not be published.