نسبت به حقوق زنان ظلم و نابرابری شده است


خانه امن : در خیلی از موارد حق با بانوان است، چرا که ظلم و نابرابری نسبت به حقوق زنان شده است .

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور با بیان این مطلب گفت :در حوزه زنان به جایگاه مطلوب نرسیده‌ایم ،در این زمینه راه طولانی در پیش داریم . نه تنها در حوزه قانونگذاری؛ بلکه در حوزه نگاه‌ها و باورها به زنان نیز باید تلاش کنیم.

وی افزود: البته این کار نباید به خاطر دلسوزی انجام شود. بلکه خداوند زنان و مردان را موجوداتی برابر در خلقت آفریده است و تحقق این هدف نیازمند مجاهدت و زحمت است .

رحمانی فضلی ادامه داد:در زمینه امور زنان در کشور و حتی شهر تهران، افراد نگاه‌های کاملا متفاوتی نسبت به آموزه‌های دینی دارند. مشاوران امور بانوان در این شرایط کار سختی دارند و باید براساس شاخص‌های حکومت اسلامی و دولت تدبیر و امید عمل کنند.

وی افزود:ایمان، انگیزه، ایجاد همدلی وظیفه ماست اگر این موارد را زنانه و مردانه کنیم به انحراف رفته‌ایم، بلکه وظیفه ما است تا بر حقیقت اسلام متمرکز شویم و باید در این زمینه زیاد کار کنیم.

وزیر کشور تاکید کرد: اگر همه کارها به طور مطلق به دست دولت بیفتد، قدرت اثرگذاری محدود می‌شود و ما زمانی به موفقیت دست می‌یابیم که از ظرفیت مردم بهره ببریم.

رحمانی فضلی گفت: البته کار با مردم سخت‌تر است چراکه درخواست‌های آنان طی سال‌ها انباشته شده و ما باید تحمل شنیدن مطالبات آنان را داشته باشیم.

وی در یازدهمین نشست مشاوران امور بانوان دستگاههای اجرایی با معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: موضوع زنان همواره یکی از موضوعات مهم و تاثیرگذار در عرصه سیاسی اجتماعی و اقتصادی است.