صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دانش آموز سراوانی هم...
اردیبهشت
۲۱
۱۳۹۴
دانش آموز سراوانی همکلاسی هایش را به رگبار بست
اردیبهشت ۲۱ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

خانه امن: یک دانش آموز  هم‌مدرسه‌ای هایش را در سراوان به رگبار بست و صحنه خونینی را رقم زد.در این حادثه دو دانش آموز زخمی شدند

سرهنگ محسن داوودی فرمانده پلیس سراوان خبر دستگیری عاملان تیراندازی روز شنبه به دانش‌آموزان «دبیرستان پسرانه دانشگاه» در سراوان را اعلام کرد.

وی گفت: یکی از دانش‌آموزان این مدرسه که در حادثه تیراندازی از ناحیه پا زخمی شده است چند روز پیش با دانش آموز دیگری در خارج از مدرسه درگیر و توسط وی تهدید شده بود.

داوودی بیان کرد: این دانش آموز صبح شنبه هنگام خروج از مدرسه با همکلاسی‌هایش، هدف تیراندازی دو ناشناس قرار گرفت و در واقع هم مدرسه‌ای‌اش خواسته بود از او انتقام بگیرد.

وی ادامه داد: بر اثر این تیراندازی پسر دانش‌آموز از ناحیه پا و دانش آموز دیگر از ناحیه شکم زخمی شدند که دومین دانش آموز به‌علت شدت جراحات به زاهدان منتقل شده و اکنون در بخش آی‌سی یو بیمارستان امام علی(ع) این شهر بستری است.

فرمانده پلیس سراوان با اشاره به شناسایی عاملان این حادثه گفت: در تحقیقات پلیس مشخص شد که دو تیر‌انداز ناشناس همان کسانی هستند که چند روز پیش با دانش آموز پسر درگیر شدند و وی را تهدید کردند، همین کافی بود تا هر دو تیرانداز دستگیر شوند و پرده از این انتقامجویی مسلحانه بردارند.

این در حالی است که مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان می گوید ضاربان هنوز دستگیر نشده اند .

علیرضا نخعی با بیان اینکه ضاربان این حادثه، دانش‌آموز نبوده‌اند گفت:‌ علت این حادثه انتقام شخصی بود و ضاربان این دو دانش آموز دبیرستانی سراوان شناسایی شده‌‌اند اما هنوز دستگیر نشده‌اند.

وی افزود:‌ برقراری امنیت برای دانش‌آموزان، معلمان و هر شخص دیگری در استان سیستان و بلوچستان نیاز به فعالیت‌های فرهنگی دارد و در این استان هر ماه جلسات صلح و سازش برگزار می‌شود و نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت نیز در این زمینه بسیار فعالیت می‌کند.

نخعی عنوان کرد: در مدارس استان سیستان و بلوچستان برنامه ویژه‌ای برای ارتقای مهارت‌های زندگی و مهارت‌های اجتماعی اجرا می‌شود تا دانش‌آموزان طریقه کنترل خشم و برقراری ارتباط سالم را بیاموزند تا در هنگام خشم تصمیم گیری غلط نکرده و به اسلحه دست نبرند.

 Leave a reply

Your email address will not be published.