صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دستورکار جدید سازمان...
اردیبهشت
۱۱
۱۳۹۴
دستورکار جدید سازمان‌ملل برای برابری جنسیتی
اردیبهشت ۱۱ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

 

 

 

 

 

 

 

سازمان ملل در گزارش جدید خود بر لزوم اعمال تغییرات اقتصادی برای تحقق بخشیدن به برنامه‌های تساوی جنسیتی و تامین حقوق زنان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، این گزارش سازمان ملل تحت عنوان «پیشرفت زنان جهان در ۲۰۱۵-۲۰۱۶: دگرگونی اقتصادها، درک حقوق زنان» در هفت شهر مختلف جهان منتشر شده است.

“دفتر امور تساوی جنسی و قدرتمندسازی زنان در سازمان ملل” در این گزارش دستور کار جدیدی برای برقراری برابری جنسیتی ارائه کرده است.

در این گزارش بررسی شده که شرایط اقتصادی جهان به چه نحوی باید تغییر کند تا واقعا برای بهبود وضعیت زنان نیز کارآیی داشته باشد و همه از آن نفع ببرند.

کارشناسان این سازمان تاکید دارند: منابع عمومی و ملی ما در مسیرهایی که واقعا مورد نیاز هستند مانند تامین آب سالم و بهداشتی، بهبود کیفیت مراقبت‌های بهداشتی و نیز ارائه خدمات درمانی و بهداشتی برای کودکان و سالمندان به کار گرفته نمی‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در مورد زنان نیز اوضاع به همین منوال است و به رغم آنکه در بسیاری از جوامع پیشرفت‌های مهمی در زمینه تامین حقوق زنان صورت گرفته اما هنوز میلیون‌ها زن در جهان دستمزدهای بسیار پایین دارند، در مشاغل بی‌کیفیت مشغول به کار هستند و با مشکل کمبود دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، آب سالم و بهداشت مناسب مواجه‌اند.Leave a reply

Your email address will not be published.