صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ارایه پیشنهاد مجازات...
اردیبهشت
۴
۱۳۹۴
ارایه پیشنهاد مجازات جایگزین برای زنان زندانی معتاد
اردیبهشت ۴ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

خانه امن: معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست‌جمهوری از ارائه پیشنهاد مجازات جایگزین برای زنان زندانی معتاد خبر داد .

سوسن باستانی با بیان این خبر گفت: این پیشنهاد شامل زنانی می شود که محکومیت آنها کمتر از ۹۱ روز است .

وی افزود: این پیشنهاد را به ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر، سازمان زندان‌ها و وزارت دادگستری داده ایم و معاونت در حال پیگیری موضوع است.

باستانی  بر اهمیت کار بر روی زنان بهبود یافته تاکید کرد و گفت:واحد حقوقی معاونت امور زنان در مسائل مربوط به کودکان نیز پیگیری های خاص می کند.

وی به برگزاری جلسات کمیته پیشگیری خشونت علیه زنان با همکاری سازمان بهزیستی ، پزشکی قانونی و نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: قرار است هماهنگی‌هایی بین این حوزه‌ها صورت بگیرد و با توجه به آمارهای موجود، پیشگیری از اعتیاد را در اولویت قرار داده‌ایم.

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان همچنین از امضای تفاهم‌نامه با وزارت مسکن خبر داد و افزود: در زمینه ساماندهی وضعیت زنان در سکونت‌گاه‌های غیررسمی هم برنامه‌هایی داریم.

باستانی در پایان با بیان اینکه “مسائل زنان با آسیب‌هایی مثل طلاق، اعتیاد و فقر مترادف شده است” گفت: هدف ما تغییر این نگاه بوده؛ بنابراین قرار است به دستاوردهای زنان بپردازیم که نقش رسانه‌ها در این زمینه پررنگ است.



Leave a reply

Your email address will not be published.