صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  21 درصد ازدواج‌ها در...
فروردین
۳۱
۱۳۹۴
۲۱ درصد ازدواج‌ها در کمتر از ۵ سال به طلاق می‌انجامد
فروردین ۳۱ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: اگر به وضعیت جوانان بی توجهی کنیم باید نگران مسائل اجتماعی باشیم و امروز وضعیت طلاق در کشور ما خوب نیست و ۲۱ درصد ازدواج ها در کمتر از پنج سال به طلاق می‌انجامد.

به گزارش ایسنا  دکتر محمود گلزاری با بیان اینکه تعداد جمعیت جوان بین ۱۵ تا ۲۹ سال کشور حدود ۲۳ تا ۲۴ میلیون نفر است، عنوان کرد:

گروه جوان کشور ما از ۳۵ درصد به ۳۰ درصد رسیده و جمعیت میانسالان نیز از چهار درصد به حدود هفت درصد رسیده که نشان دهنده این است که جامعه ما در حال پیر شدن و نسل جوان ما در حال کاهش است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه مسئله دیگر در آسیب‌های جوانان اعتیاد است و اعتیاد به مواد صنعتی در حال افزایش است، تصریح کرد: مسئله خشونت و پرخاشگری که موجب قتل‌های بدون انگیزه قبلی می شود، در جوانان افزایش یافته و بعد از زندانیان مواد مخدر و سرقت بیشترین آمار زندانیان ما مربوط به خشونت است.

وی اضافه کرد: جمعیت جوان می تواند قدرت یک کشور باشد و اگر به آنها بی توجه باشیم تبدیل به اعتیاد و خشونت جوانان خواهد شد که هم باید برای استفاده از این قدرت برنامه ریزی کنیم و هم مراقب باشیم این قدرت به ضد خودش تبدیل نشود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نگاه دولتمردان و دولت ها به مسئله جوانان را متفاوت برشمرد و اظهار داشت: یک نوع نگاه جوان غافلی وجود داشته که این نگاه جوانان را همانند دیگر اقشار می داند، رویکرد دیگر نیز نگاه جوان هراسی است که سبب شد تعداد پنج هزار سازمان مردم نهاد مربوط به جوانان در یک مقطع زمانی به ۱۹۷ سازمان برسند، نگاه دیگر هم جوان فریبی است که موجب شده تا از ظرفیت بسیاری از جوانان استفاده نشود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه میزان تنهایی نسل جوان ما زیاد است، ادامه داد: جوانان در تنهایی آسیب می بینند و این تنهایی فرد را شکننده و خودخواه می کند و ما به افزایش مشارکت اجتماعی جوانان و به آموزش کارگروهی و اجتماعی نیاز داریم و تشویق به ازدواج و آموزش روش درست انتخاب همسر و همسرداری از دیگر مسائل باید باشد.

وی تصریح کرد: اگر کار در این زمینه را جدی نگیریم، کشور و جوانان ما ضرر می کنند و نیاز است تا شاخص های جوانان را احصاء و برای دست یابی به آن هدف گذاری کنیم.Leave a reply

Your email address will not be published.