صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  حضور زنان در ورزشگاه...
فروردین
۱۸
۱۳۹۴
حضور زنان در ورزشگاه ها باید مدیریت شود تا جامعه متدین نگران نشوند
فروردین ۱۸ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

 

 

 

خانه امن: متاسفانه اکنون شرایط برای حضور زنان در مکان های ورزشی مهیا نیست اما حضور زنان باعث تلطیف محیط های ورزشی می شود.

شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در نشست خبری به مناسبت روز زن با بیان این مطلب گفت: از دیدگاه دولت باید به جای پاک کردن صورت‌مساله، حضور زنان در ورزشگاه‌ها را مدیریت کنیم تا موجب نگرانی جامعه متدین کشور نشود یعنی نباید این موضوع را به دغدغه نظام تبدیل کرد تا برای آن مجبور به پرداخت هزینه شویم.

وی افزود:خبر حضور زنان در استودیوم از این رو تکذیب شد که شورای امنیت در این باره مصوبه ای ندارد اما این موضوع در حال بررسی است تا حضور زنان در بازیهای والیبال امکان پذیر شود.

مولاوردی در پاسخ به این سوال که آیا حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای تلطیف محیط‌های ورزشی، نگاه ابزاری به زنان نیست، گفت: این نگاه ابزاری نیست چون پیش از پیروزی انقلاب هم زنان در ورزشگاه‌ها حضور داشتند و حضور آنان موجب تلطیف اماکن ورزشی می‌شود .

تبعیض در دفترچه استخدامی

مولاوردی با بیان اینکه دفترچه آزمون استخدامی دولت را بررسی کردیم گفت: تبعیض‌هایی در آن به چشم می خورد که موارد تبعیض آمیز را به مسئولان اعلام کردیم.

بیمه زنان خانه دار

او درباره بیمه زنان خانه‌دار اظهار کرد: لایحه بیمه زنان خانه‌دار در کمیسیون اجتماعی دولت بررسی شود، اما باید مشوق‌هایی برای کارفرمایان بخش خصوصی در نظر بگیریم که امیدوارم با توجه به توافق هسته‌ای رونق اقتصادی حاصل شود.

برابری جنسیتی و عدالت جنسیتی

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده درباره وضع ایران از نظر برابری جنسیتی و عدالت جنسیتی گفت: برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان تبدیل به برنامه سازمان ملل شده و شاخص‌هایی در این زمینه در نظر گرفته شده است اما در شرایطی که زنان و مردان برابر نیستند، صحبت از برابری، نابرابری جنسیتی را تعمیق می‌کند.

او با اشاره به اینکه در سخنرانی خود در سازمان ملل به موضوع توانمندسازی زنان و عدالت اجتماعی پرداخته شده است گفت: متاسفانه شاخص مشارکت سیاسی زنان کمتر از ۳ درصد است و امیدواریم در سال همدلی و همزبانی میان دولت و ملت به ارائه شاخص‌های ضروری و مورد نیاز در حوزه زنان بپردازیم.

مرخصی زایمان

مولاوردی گفت: افزایش مرخصی زایمان چون بار مالی دارد، قانون دستگاهها را مجاز به اجرای آن کرده است و اکنون وزارتخانه ها و سازمانهایی که می توانند این قانون را مانند آموزش و پرورش اجرا می کنند.

او ادامه داد: اکنون سازمان تامین اجتماعی تنها در اجرای این قانون مشکل دارد و امیدوارم این مشکل به زودی حل شود.Leave a reply

Your email address will not be published.