صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »    آزادی تمام زندانی...
فروردین
۱۸
۱۳۹۴
  آزادی تمام زندانیان زن سرپرست خانواده
فروردین ۱۸ ۱۳۹۴
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

 

 

 

 

 

تا پایان هفته جاری ۴۴ نفر زندانی غیرعمد زن آزاد خواهند شد.

سید اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان این خبر گفت :بیش از ۷۰ درصد از زنان زندانی سراسر کشور که سرپرست خانواده و خانه‌دار هستند، آزاد خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد این مددجویان مادرانی هستند که یک تا ۲ فرزند دارند، افزود:

در این طرح تمام مشمولین آزادی بدهکاران مالی هستند که به جرم ضمانت از افراد و یا محکومیت‌های مالی راهی حبس شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور جولایی گفت: ۹۰ درصد این زندانیان را ورودی نیمه دوم سال ۹۳ هستند، که مبلغ مورد نیاز برای استخلاص این مددجویان واجد شرایط، از محل ۵ درصد از ۲ درصد جوایز قرض الحسنه بانک ملی تأمین شده است.

جولایی با اشاره به جمعیت ۷۰ نفری زندانیان جرائم غیرعمد نسوان در کل کشور، اظهار کرد: در شرایط فعلی با عنایت به الویت‎های این ستاد مردم نهاد در رهایی سرپرستان نیازمند و آبرومند، ۴۴ نفر از زندانیان زن که در میانگین سنی ۲۰ تا ۳۵ سال قرار دارند، از بند حبس رهایی یافته و به آغوش خانواده‌های خود بازمی‌گردند.

او ۸۵ درصد مشمولین آزادی را مددجویان با تحصیلات زیر دیپلم اعلام کرد و گفت: استانهای فارس با ۹ زندانی، کهگیلویه با ۷ مددجو و مرکزی با ۵ زندانی بیشترین آمار آزادی را در این طرح به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرعامل ستاددیه کشور، گفت: مبلغ کل بدهی این زندانیان تحت حمایت ستاددیه ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بود که از این مبلغ با همکاری شکات و طلبکاران در حدود ۴ میلیارد ریال گذشت رضایتمندانه اخذ شده است.Leave a reply

Your email address will not be published.