انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در امور زنان و خانواده با ترکیه


Turkish_women

عکس:Wikimedia

در ماه جاری با سفر رجب طیب اردوغان- رییس جمهور ترکیه- به ایران، تفاهمنامه همکاری در امور زنان و خانواده با ترکیه منعقد می‌شود.

لیلا فلاحتی مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان این مطلب به ایسنا گفت : کارهای مقدماتی امضای تفاهمنامه بین ایران و ترکیه انجام شده است و تفاهم نامه حوزه زنان یکی از حوزه‌های همکاری این دو کشور خواهد بود.

وی با اشاره به احتمال برگزاری کنفرانس خانواده در ادیان ابراهیمی در خردادماه سال جاری، گفت: هیاتی از شورای پاپی خانواده در این کنفرانس حضور می‌یابند. این شورا به عنوان نماینده دین مسیحیت کاتولیک دیدگاه‌های خود را در حوزه خانواده تبیین می‌کنند؛ البته نمایندگان ادیان دیگر هم در این زمینه به بیان نظرات خود می‌پردازند.

مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به استقبال سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی از برگزاری این کنفرانس، تصریح کرد: مسئولان این سازمان نیز در حوزه خانواده اقداماتی انجام داده‌اند. در حال حاضر توجه به بحث خانواده محدود به حوزه جغرافیایی خاصی نمی‌شود و کشورها قصد دارند مساله خانواده را به عنوان یک مطالبه و مساله جهانی در اهداف توسعه پایدار لحاظ کنند.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های توانمندسازی دستگاه‌ها به منظور شرکت در حوزه بین‌الملل اظهار کرد: ما پیشرفت‌های خوبی را در بسیاری از حوزه‌ها داشته‌ایم و خوشحال می‌شویم که دستگاه‌ها بتوانند توانمندی خود را در عرصه بین‌المللی ارائه دهند.

فلاحتی در پایان گفت: قصد داریم امسال چند برنامه مشترک با سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی داشته باشیم و وزارت صنعت و معدن نیز در این راستا یک برنامه بین‌المللی در حوزه کارآفرینی طراحی کرده است.