صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  روستای مترسک‌ها در ژ...
اسفند
۲۷
۱۳۹۳
روستای مترسک‌ها در ژاپن
اسفند ۲۷ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

 

 

 

عکس: ایسنا

در روستای «ناگورو»ی ژاپن مترسک‌ها جایگزین آدم‌های واقعی شده‌اند.

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روستای ناگورو در جنوب این کشور زمانی محل زندگی صدها خانواده بود اما به مرور زمان بیشتر ساکنان آن برای پیدا کردن شغل به شهرها مهاجرت کردند و در حال حاضر این روستا تنها ۳۵ سکنه دارد که اکثر آنها بازنشسته هستند.

روستای مترسک‌ها در ژاپن

اما اگر غریبه‌ای وارد این روستا شود برای چند لحظه ممکن است فریب خورده و شاهد شلوغی و جنب و جوش در این روستا باشد. مردمی که در بیرون از فروشگاه‌ها ایستاده‌اند و در ایستگاه اتوبوس انتظار اتوبوسی را می‌کشند که هرگز نمی‌آید. اما این کسانی که انتظار می‌کشند و در همه جای روستا می‌بینید، مردم نیستند بلکه مترسک‌هایی هستند که آخرین بازمانده‌های این روستا ساخته‌اند.

اولین مترسک ۱۳ سال پیش توسط «آیانو تسوکیمی»، پیرزن ۶۵ ساله که در میان دیگر افراد روستا سن کمتری دارد برای ترساندن پرنده‌ها ساخته شد اما اکنون جمعیت مترسک‌های این روستای کوچک که جثه آنها به اندازه انسان‌های واقعی است به ۱۵۰ رسیده است.

روستای مترسک‌ها در ژاپن

مدرسه این روستا نیز در سال ۲۰۱۲ تعطیل شد چون فقط دو محصل داشت و اکنون مترسک‌های دانش‌آموز ساکت و خاموش پشت میزهای کلاس نشسته‌اند.

به گزارش آمازون هرالد، ناگورو نیز مانند بسیاری دیگر از روستاهای ژاپن از مهاجرت جوانان به شهرها آسیب دیده؛ جوانانی که والدین سالخورده خود را به امید پیدا کردن شغل خوب رها می‌کنند. این کشور طی یک دهه با کاهش جمعیت روبرو بوده و پیش بینی می شود که جمعیت آن از ۱۲۷ میلیون نفر به ۸۷ میلیون تا سال ۲۰۶۰ میلادی کاهش یابد.Leave a reply

Your email address will not be published.