صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  افزایش قاچاق کودکان ...
اسفند
۱۹
۱۳۹۳
افزایش قاچاق کودکان افغان در پاکستان
اسفند ۱۹ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

139312191151544334895313

عکس: تسنیم

همزمان با اخراج اجباری مهاجرین افغان از ایالت خیبرپختونخواه پاکستان، قاچاق کودکان نیز افزایش یافته و در تازه‌ترین رویداد، پلیس ایالت پنجاب ۱۷ کودک افغان را از دست قاچاقچیان این کشور نجات دادند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «دان نیوز»، پلیس ایالت پنجاب در منطقه «اتک» در پاسگاه «پل خیر آباد» خودرویی را متوقف کرد که حامل ۱۷ کودک افغان برای قاچاق به اسلام‌آباد بود.

پس از بازجویی‌های اولیه مشخص شد که کودکان ۱۲ تا ۲۰ ساله از پیشاور به اسلام‌آباد قاچاق می‌شدند.

یادآوری می‌شود که پاکستان در قاچاق انسان و بردگی گذشته خوبی ندارد.

دفتر سازمان ملل برای مقابله با مواد مخدر و جرائم (UNODC) ماه گذشته در گزارشی از درآمد ۹۲۷ میلیون دلاری گروه‌های قاچاق انسان در پاکستان خبر داده است.

بر اساس این گزارش، بیش از هزار گروه‌ قاچاق انسان در پاکستان فعالیت دارند.

«سیزر گودیس» نماینده دفتر سازمان ملل برای مبارزه با مواد مخدر و جرائم با انتشار این گزارش، اظهار داشت: بی‌ثباتی سیاسی در کشورهای جنوب آسیا و خاورمیانه زمینه‌ گسترش  فعالیت گروه‌های جنایتکار در منطقه را فراهم کرده است.

وی افزود: درآمد گروه‌های جنایت‌ار در سال ۲۰۰۷ میلادی ۷۹۷ میلیون دلار بود که با افزایش فعالیت این میزان در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۹۲۷ میلیون دلار رسیده است.

همچنین «هکینت پیتر» دبیر اجرایی کمیسیون عدالت و صلح پاکستان نیز مدتی پیش اعلام کرد که این کشور پس از هند دارای ۲٫۱ میلیون برده است و از بین ۱۶۷ کشور در جایگاه سوم فهرست برده‌داری جهانی قرار دارد.Leave a reply

Your email address will not be published.