صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ایران در رتبه 137 جه...
اسفند
۱۵
۱۳۹۳
ایران در رتبه ۱۳۷ جهان از نظر شکاف جنسیتی  
اسفند ۱۵ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

1423288132862_11

عکس: ایسنا

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با بیان این که در حوزه شکاف جنسیتی که سالانه توسط سازمان آمار جهانی ارائه می شود، ایران در سال ۲۰۱۵ از بین ۱۴۲ کشور متأسفانه رتبه ۱۳۷ را داراست، افزود: باید با برنامه‌ریزی صحیح، نرخ مشارکت اجتماعی و اقتصادی زنان در جامعه را بالا ببریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، “شهیندخت مولاوردی” در نشست مشترک جمعی از مدیران، نخبگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی استان یزد، احیاء هویت زن مسلمان را همراه با انقلاب اسلامی دانست و گفت: لازم است میزان وضعیت موجود را با وضعیت مطلوب مقایسه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بررسی‎‎ها نشان می‎‎دهد که بطور کلی جامعه ما از یک توسعه یافتگی نامتوازن رنج می‌برد و ما هم در توسعه منطقه‌ای و هم در توسعه ملی این مشکل را داریم.

وی با بیان اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید با شعار اعتدال با راه سومی که انقلاب به روی زن مسلمان ایرانی گشود، بسیار همخوانی دارد، اظهار کرد: باید بررسی کنیم و ببینیم مجموعه فعالیت‎‎هایی که در حوزه زنان و خانواده انجام شده چه میزان تأثیرگذار بوده و چه کارهایی لازم است انجام دهیم تا به شرایط مطلوب‎‎تر برسیم.

مولاوردی با بیان اینکه در حوزه شکاف جنسیتی که سالانه توسط سازمان آمار جهانی ارائه می شود، ایران در سال ۲۰۱۵ از بین ۱۴۲ کشور متأسفانه رتبه ۱۳۷ را داراست، افزود: باید با برنامه‌ریزی صحیح، نرخ مشارکت اجتماعی و اقتصادی زنان در جامعه را بالا ببریم و شاخص‎‎ها و ملاک‌های معنوی را نیز با الگوسازی صحیح به این شاخص‎‎ها اضافه و به جامعه جهانی معرفی کنیم.

این مقام مسئول افزود: امروز نیمی از سرمایه اجتماعی جامعه، آگاه‎‎تر، سالم‌‎تر و مصمم‎‎تر از همیشه برای خدمت به نظام و جامعه آماده است.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: برنامه ششم توسعه یک برنامه جامع‎نگر به ویژه نسبت به موضوعات و چالش‎‎های خاص است و جایگاه مناسبی برای زنان و خانواده در این برنامه در نظر گرفته شده است و باید برای تحقق این جایگاه تلاش و به توانمندسازی خانواده‌هایمان کمک کنیم.

وی تصریح کرد: در این مسیر معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور تلاش می‌کند در چارچوب اهداف و آرمان‎های نظام و اسناد بالادستی با امضاء تفاهم‎نامه‎‎‌ها با ادارات و نهادهای مختلف گام‌های مؤثری در جهت تقویت بنیان خانواده و زنان جامعه بردارد.

مولاوردی در پایان با اشاره به بحران رو به رشد طلاق، کاهش فرزندآوری و عدم تمایل به ازدواج، ابراز امیداواری کرد که قدم‌های خوبی در جهت رفع این بحران‎‌‎ها و مشکلات در حوزه بانوان برداریم.Leave a reply

Your email address will not be published.