صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بخش خصوصی زیر بار اج...
اسفند
۱۳
۱۳۹۳
بخش خصوصی زیر بار اجرای مرخصی زایمان نمی‌رود
اسفند ۱۳ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

20150303094807ch-20141125092531ch-635039486960581561

عکس: میزان

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که بخش خصوصی زیر بار اجرای مرخصی زایمان نمی‌رود، گفت: متاسفانه تنها برخی از دستگاه‌ها همچون وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش در حال اجرای این قانون هستند.

شهلا میرگلو بیات در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، درباره اجرایی شدن قانون مرخصی زایمان در بخش های دولتی و خصوصی اظهار کرد: طی یک دهه گذشته شاهد بی‌توجهی مسئولان در حوزه زنان بودیم، که یکی از این موارد برخورد نشدن با بخش ها و دستگاه هایی است که مرخصی زایمان در آنها اجرایی نمی شود. این در حالی است که مجلس مرخصی زایمان را از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش داده و دستگاه‌ها مکلف به اجرای این قانون کرده است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که برخی از ارگان‌ها همچون وزارت بهداشت و آموزش و پرورش در حال اجرای آن هستند، افزود: متاسفانه تعدادی از سازمان‌ها از جمله بخش خصوصی و تامین اجتماعی علاقه‌ای به اجرای آن ندارند و زیر بار آن نمی روند؛ چرا که اعتقادی به این مسئله ندارند.

به گفته عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، جلسات متعددی با مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد تا برای قانون‌های مصوب شده که به صورت لایحه از سوی دولت ارائه می شود، اعتبار در نظر گرفته شود. با این وجود متاسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم در این زمینه موفق شویم.

میر گلوبیات در ادامه تصریح کرد: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در خصوص اجرای طرح‌ها و قانون‌های تصویب شده توسط مجلس کم کاری‌ کرده است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در خاتمه خاطر نشان کرد: این معاونت بیشتر خود را درگیر کش و قوس بوروکراسی اداری و حاشیه‌ها کرده و به آنچه اصل موضوع را تشکیل می‌دهند بی‌توجه است.Leave a reply

Your email address will not be published.