صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  8 درصد دانشجویان ترک...
اسفند
۱۱
۱۳۹۳
۸ درصد دانشجویان ترکیه در کودکی، قربانیِ آزار جنسی بوده‌اند
اسفند ۱۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

tajavoz22

عکس: ایسنا

دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت (WHO) در ترکیه اعلام کرد که ۸ درصد از دانشجویان این کشور در دوران کودکی قربانی آزار جنسی بوده‌اند.

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گزارش این سازمان با عنوان «تجارب تلخ کودکیِ دانشجویان در ترکیه» براساس مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۴ میلادی تنظیم شده و اطلاعات آن از ۲۲۵۷ دانشجو با میانگین سنی ۲۰ سال جمع‌آوری شده که در دانشگاه‌های آنکارا، آک دنیز و تعدادی دانشگاه دیگر در این کشور مشغول به تحصیل بوده و هستند.

بنابراین گزارش، از بین افرادی که در کودکی قربانی آزار و سوء استفاده جنسی شده بودند این تجارب تلخ در پسران از سن ۱۲ سالگی و در دختران معمولا از سن ۹ سالگی شروع شده بود.

به گزارش ایسنا به نقل از تودی زمان، این بررسی‌ها همچنین نشان داد ۳۶ درصد از دانشجویانی که در کودکی آزار جنسی شده‌اند هم‌اکنون از افسردگی رنج می‌برند. اکثر این دانشجویان به مشکلات روحی و روانی مانند گریه‌های غیرقابل کنترل، استرس، خشم و عصبانیت شدید و خارج از کنترل و همچنین به اضطراب اجتماعی مبتلا هستند.

علاوه بر این،‌ جدا از آزار جنسی از بین دانشجویان حاضر در این مطالعه ۲۶٫۲ درصد دانشجوی پسر و ۱۶٫۳ درصد دانشجوی دختر اظهار کردند که در کودکی قربانی خشونت جسمی نیز بوده‌اند.

در این گزارشِ سازمان جهانی بهداشت تاکید شده که به طور کلی هرچه سطح تحصیلات والدین افزایش یابد از آمار سوءرفتار و سوءاستفاده از کودکان کاسته می‌شود.Leave a reply

Your email address will not be published.