صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  پیشگیری از بروز مشکل...
اسفند
۶
۱۳۹۳
پیشگیری از بروز مشکلات ازدواج مهمتر حل آنهاست
اسفند ۶ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

791792

عکس: مهر

مشاور و متخصص در حوزه ازدواج، گفت: پیشگیری از مشکلاتی که پیش روی ازدواج وجود دارد از حل آنها در موقع بروز بسیار مهم تراست.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید محمود میر زمانی، افزود: بررسی مشکلات ازدواج جوانان و خانواده‌ها، علت پدیدار شده این مشکلات و دادن آگاهی‌های لازم به خانواده‌ها برای حل آنها و هم چنین انتخاب مشاوران و افراد متخصص که در این زمینه فعالیت می‌کنند، از طریق برنامه‌های اجرایی جشنواره بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: پیشگیری‌ از مشکلات پیش روی ازدواج جوانان می‌تواند از طریق معرفی مشاوران متخصص به خانواده‌ها باشد. مشاورانی که از ابتدای شروع زندگی و پرورش فرزندان با خانواده‌ها همراه شوند و آنها را در هدایت فرزندان خود به سوی زندگی موفق و سالم و ایجاد زمینه سازی‌های اقتصادی و فرهنگی راهنمایی کنند.

 میر زمانی ادامه داد: مشکلات اقتصادی یکی از مهم‌ترین مشکلات پیش روی ازدواج است. اما خانواده‌ها باید بدانند بعد از حل مشکلات اقتصادی بتوانند خانواده‌ای سالم و پایدار را تشکیل دهند. چرا که ماندگاری و دوام خانواده ای که محل پرورش نسل جوان ایرانی است، مهم‌تر از زمینه‌های اقتصادی صرف است.

 وی ابراز امیدواری کرد با توجه به شروع برگزاری جشنواره ملی ازدواج و گزینش افراد متخصص در حوزه مشاوره‌های پیش و بعد از ازدواج، بتوانیم شاهد تغییر و تحول بنیادین در این حوزه که سالهاست به دلیل کم‌کاری موفق نبوده، باشیم.Leave a reply

Your email address will not be published.