صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  نکاتی که در ازدواج ب...
اسفند
۴
۱۳۹۳
نکاتی که در ازدواج با زنان صاحب فرزند باید رعایت شود ‌
اسفند ۴ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

1420378594406_666

عکس: ایسنا

یک روان‌شناس تاکید کرد: وقتی خواهان ازدواج با زنی هستید که صاحب فرزند یا فرزندانی است ارتباطتان را با او خوب شناسایی و کشف کنید.

اعظم نوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه زنجان، با بیان این مطلب، اظهار کرد: ملاقات فرزندان اولین قدم در شناخت بهتر آن زن و آغاز اعتماد بین دو نفر است؛ در واقع مردان باید بتوانند به این واقعیت که او یک مادر است توجه کرده و در این رابطه کمی احساس نگرانی کنند.

این کارشناس ادامه داد: مردان باید به تدریج درک کنند و بپذیرند که نیازهای کودک همسرشان در هر مرحله‎ای در اولویت است و در زندگی با این زن آمادگی هرگونه به هم خوردن برنامه‌ریزی‎ها در لحظه آخر را داشته باشند، زیرا او به عنوان یک مادر الزامات و تعهدات دیگری هم دارد و بهترین کار منعطف بودن و درک کردن او در زمان وقوع حوادث است.

وی همچنین افزود: این زن هنگامی که مجبور است علی‌رغم قولی که به همسرش داده در یک موقعیت غیرمترقبه به فرزندش رسیدگی کند نباید مورد ملامت قرار گیرد، چرا که مطمئناً در اولین فرصت شرایط را به همسرش توضیح می‌دهد. علاوه بر موارد مذکور هنگامی که زمان مناسب برای ملاقات فرزندان او فرا می‌رسد باید این کار بر اساس برنامه‌ریزی صورت گیرد، چرا که در غیر این صورت کودک ممکن است دچار عواطف منفی شده و لحظات بدی را سپری کند.

نوری درخاتمه خاطرنشان کرد: برای کودک حضور مردی که بخواهد نقش پدرش را ایفا کند سخت است. از این رو لازم است چنین مردی صبور بوده و بدون اینکه فرزند زن مورد علاقه‎اش را تحت فشار بگذارد با او دوست شود. در واقع باید این کودک را به هر شکلی که هست پذیرفت و برای کنار آمدن با شرایط جدید به او زمان داد.Leave a reply

Your email address will not be published.