بیمه زنان خانه‌دار به فراموشی سپرده شد


20150216122638ch-20141129095156ch-indexعکس: میزان

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان این مطلب که بیمه زنان خانه‌دار به فراموشی سپرده شد، گفت: مقرر شده بود در بودجه 94 این امر به صورت لایحه از سوی دولت ارائه شود که در آخرین لحظات معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری شروط ضمن عقد را پیشنهاد داد که به نوعی همان فراموش شدن این طرح است.

شهلا میر گلوبیات در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان درباره بیمه زنان خانه‌دار اظهار کرد: قرار بود این موضوع به صورت لایحه از سوی دولت ارائه شود که متاسفانه تلاش چند ساله فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با یک پیشنهاد خام و غیر کارشناسه از بین رفت.

وی در ادامه با بیان این مطلب که مقرر شده بود در بودجه 94 این امر به صورت لایحه از سوی دولت ارائه شود، افزود: این در حالی است که در آخرین لحظات معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری شروط ضمن عقد را پیشنهاد داد که در واقع می‌توان گفت غیر کارشناسی شده بود و جایگزین نامناسبی برای این بیمه بود.

عضو فراکسیون زنان مجلس در خاتمه با بیان این مطلب که به این ترتیب بیمه زنان خانه‌دار به فراموشی سپرده شد، افزود: این روش تنها راه گریزی بود که معاونت می‌توانست آن را مطرح کند. در واقع زمانی که پیشنهاد داده شد بیمه زنان خانه‌دار به عنوان بخشی از مهریه جایگزین شروط ضمن عقد شود، با این کار سازمان‌ها و نهادهای ذی ربط از  زیر بار مسئولیت شانه خالی کردند و به راحتی توپ آن را به زمین دیگری انداختند که به طور قطع نتیجه آن فراموش شدن این طرح است که قدمت آن به بیش از یک دهه می‌رسد.