صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  زنان باید در همه زمی...
اردیبهشت
۱۸
۱۳۹۲
زنان باید در همه زمینه ها با مردان برابر باشند
اردیبهشت ۱۸ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

خانه امن: زنان در همه ابعاد از کتاب‌های درسی گرفته تا میزان حقوق، دیه و ارث و میراث با مردان برابر نیستند.افرادی باید در معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری مشغول به کار شوند که علاوه بر اعتقاد و برابری زن و مرد از تخصص لازم در زمینه‌هایی مانند امور اجتماعی و حقوقی برخوردار بوده و تعهد لازم را داشته و به اهمیت نقش زن درحوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بویژ تربیتی واقف باشند.

 امان‌الله قرائی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، افزود:  با تاکید براینکه در صورت تشکیل معاونت امور زنان و خانواده یکی از معیارهای مدیران آن باید اعتقاد به برابری زن و مرد باشد، گفت:

وی با اشاره به وضعیت زنان در نقاط دیگر دنیا اظهارکرد: در دنیا نیز زنان به تدریج حقوق بهتری پیدا کردند، به عنوان نمونه در اروپا از دهه ۱۹۵۰ به بعد زنان به تدریج حق رأی گرفتند و این وضعیت تنها منحصر به ایران نیست.

این جامعه‌شناس با اعلام موافقتش برای تبدیل مرکز امور زنان ریاست جمهوری به معاونت زنان، تصریح کرد: این کار باعث افزایش وجهه و اهمیت زنان در نظام اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، پرورشی و بهداشتی می‌شود. البته مهمتر از ارائه دستور ارتقای سازمان و وضع کردن قوانین، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها دراین زمینه، آن است که هیچ قانون و مقرراتی درزمینه رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی موثر نیست مگر آنکه کسانی که آن را اداره می‌کنند بدانند که می‌خواهند چه کاری را انجام دهند.

وی در ادامه گفت: ما در تمام امور اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی مانند اهمیت زنان، اذیت نکردن آنان، ارث و میراث و مزایا و حقوق زنان قانون داریم، اما این قوانین اجرا نمی‌شود. در این شرایط افرادی که می‌خواهند در مسئولیت‌های مربوط به امور زنان فعالیت کنند باید بدانند که قصد انجام چه کاری را دارند.

قرائی مقدم در پایان با اشاره به عملکرد مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست‌جمهوری اظهارکرد: باید مشخص شود در این مدت مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری چه کرده است؟ درحالیکه این مرکز تنها اخیرا در زمینه وضع شدن چند قانون فعالیت داشته است.Leave a reply

Your email address will not be published.