صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  روزانه 40 مورد کودک ...
بهمن
۲۲
۱۳۹۳
روزانه ۴۰ مورد کودک آزاری به بهزیستی گزارش می شود
بهمن ۲۲ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

11-6-6-95538images

عکس: خبرآنلاین

رییس مرکز فوریت های اجتماعی بهزیستی کشور با بیان این که کودک آزاری بیشترین آمار را در مقوله آسیب اجتماعی به خود اختصاص داده است، گفت: روزانه در کشور ۴۰ مورد تماس بابت ضرب و شتم کودکان با مراکز بهزیستی گرفته می شود.

به گزارش خبر آنلاین ‘حسین اسد بیگی’ روز دوشنبه در حاشیه افتتاح ساختمان اورژانس اجتماعی استان البرز با بیان این مطلب، گفت: از این ۴۰ تماسی که با مرکز اورژانس اجتماعی گرفته می شود سه مورد آن منجر به انجام ماموریت از سوی تیم های کارشناسان اجتماعی می شود.

او با اشاره به این که بیشتر کودک آزاری ها از سوی والدین صورت می گیرد، گفت: دیگر تماس ها از طریق مشاوره تلفنی و ارایه اطلاعات اجتماعی لازم به والدین حل می شود.

اسد بیگی، همسر آزاری، خشونت خانوادگی، اقدام به خودکشی و سایر خشونت ها را به ترتیب بیشترین موضوعات اجتماعی عنوان کرد که مردم با اورژانس اجتماعی برای رسیدگی به آنها مطرح می کنند.

او گفت: سال گذشته ۶۰۰ تماس با مرکز اورژانس اجتماعی کشور برقرار شد که ۱۵ هزار مورد آن مربوط به کودک آزاری بوده است .

رییس مرکز فوریت های اجتماعی بهزیستی کشور در ادامه خط تلفن ۱۲۳ را به عنوان پل ارتباطی مردم برای بیان مشکلات و موضوعات اجتماعی خود با کارشناسان بهزیستی عنوان کرد.

او یادآورشد: اکنون ۱۷۰ مرکز اجتماعی در این زمینه در کشور فعال هستند که مجهز به ۳۰۰ خودرو ویژه خدمات دهی اجتماعی بصورت سیار بوده و کارشناسان اجتماعی پس از تماس تلفنی و اطمینان از صحت آن به درب منازل مراجعه می کنند.

اسد بیگی همچنین یکی از مشکلات فوریت های اجتماعی کشور را در ارایه خدمات بهینه به مردم کمبود امکانات مالی و کارکنان در مراکز اجتماعی زیر پوشش این اورژانس خواند و گفت: در صورت افزایش نیرو و رفع مشکلات مالی قادر به برداشتن گام های موثرتری در رفع مشکلات کودک آزاری و همسرآزاری خواهیم بود.

او درخصوص همکاری قوه قضاییه با اورژانس اجتماعی نیز یادآورشد: در بیشتر استانها از جمله استان البرز، همکاری خوب نهادهای اجرایی از جمله نیروی انتظامی و قوه قضاییه در پیشبرد اهداف اورژانس اجتماعی موثر بوده است.

در این آیین یک پایگاه خدمات اجتماعی نیز علاوه بر ساختمان اورژانس اجتماعی استان البرز به بهره برداری رسید .

فوریت های اجتماعی کشور از تابستان سال ۹۲ فعالیت خود را در سطح استان البرز آغاز کرده است.

 ۲۰ بهمن ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.