ربیعی: حقوق زنان در محیط های کار رعایت نمی شود


download

عکس: کرنا نیوز

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق زنان در محیط های کاری به طور عام رعایت نمی شود و به طور معمول با دستمزدی کمتر از مردان به کار گرفته می شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی روز شنبه در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت زنان ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، افزود: مسائل زنان باید با همکاری و تعامل میان دستگاهها و نهادهای مختلف حل شود.

وی با اشاره به اشتغال زنان، اظهار داشت: وزارت کار تفاهمنامه هایی با سازمان میراث فرهنگی و وزارت جهادکشاورزی در خصوص مشاغل صنایع دستی و روستایی امضا کرده که می توان این طریق فرصت های شغلی در حوزه زنان را افزایش داد.

وی با اشاره به تخصیص 100 میلیارد تومان از سوی وزارت کار برای اشتغال در حوزه قالیبافی، گفت: وزارت کار به لحاظ منابع مالی از سوی صندوق ها و همچنین مهارت آموزی از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توانایی ارتقای توانمندی در حوزه زنان را دارد.

ربیعی تاکید کرد: فعال کردن تعاونی ها در روستاها و همچنین شهرهای کوچک از جمله اقداماتی است که می توان برای حضور مشارکتهای اقتصادی و اجتماعی زنان انجام داد.

به گفته وزیر کار، بزرگترین عرصه اجتماعی و سیاسی جنگ است و زنان توانمند ایرانی در هشت سال جنگ تحمیلی همواره حضور موثری داشته اند.

وی در خصوص زنان سرپرست خانوار و یا خانواده های بدسرپرست، گفت: وزارت کار 200 هزار زن در این حوزه را تحت حمایت دارد اما این میزان اندک است و باید افزایش یابد.

ربیعی با اشاره به ایجاد مراکز مشاوره، گفت: یکی از مفاد تفاهمنامه یادشده ایجاد مراکز مشاوره برای زنان به ویژه حوزه های صنعتی بود که به این مهم اقدام خواهد شد.