صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  با کمک سازمان نظام ر...
بهمن
۱۷
۱۳۹۳
با کمک سازمان نظام روانشناسی کشور ۵۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده آغاز به کار می کند
بهمن ۱۷ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 به گزارش ایرنا مدیر کل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از صدور مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی کشور و معاونت جوانان وزارت ورزش برای فعالیت ۵۰ مرکز مشاوره ازدواج و خانواده خبر داد.

«بهمن بهمنی» روز چهارشنبه در نشست خبری از صدور مجوز فعالیت ۵۰ مرکز مشاوره از تاریخ ۱۸ بهمن ماه جاری خبر داد و افزود: مجوز این مراکز با تایید سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور و معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان اعطا می شود.

سازمان بهزیستی در امر مشاوره ازدواج وارد نشود

وی در ادامه درپاسخ به سوالی مبنی بر این که سازمان بهزیستی کشور نیز متولی مراکز مشاوره در امر ازدواج است، گفت: خیر . سازمان بهزیستی متولی مشاوره های اجتماعی است و صلاحیتی در امر مشاوره ازدواج ندارد.

بهمنی با اعلام این که بسیاری از نهادها و سازمان های کشور مرکز مشاوره تخصصی خود را دارند، یادآور شد: سازمان بهزیستی و برخی از مراکز دیگر نمی توانند در امر مشاوره ازدواج وارد شود.

همسر گزینی در مراکز مشاور ازدواج ممنوع

وی در ادامه با اعلام این که در مراکز مشاوره ازدواج تنها باید مشاوره پیش از ازدواج ارائه شود، گفت: قرار نیست در این مراکز همسر گزینی اتفاق بیفتد.

۵ تا ۷ جلسه مشاوره ازدواج

بهمنی با اعلام این که قرار است بر اساس پروتکل تدوین شده ۵ تا ۷ جلسه مشاوره پیش از ازدواج به افراد ارایه شود، گفت: توسعه با سرعت کم این مراکز را دستور کار نداریم.

وی افزود: حضور افراد با صلاحیت کامل در این مراکز را مد نظر داریم.

بیمه شدن خدمات مشاوره در مراکز مورد تایید

بهمنی با اعلام این که سازمان های بیمه ای خواسته اند که مراحل، فرآیند و تعداد جلسات لازم برای این خدمات مشخص شود، گفت: پس از مشخص شدن کامل این مراحل در موضوع بیمه شدن این مشاوره ها فعالیت می کنیم.

۱۷ بهمن ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.