صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  کاهش بی سابقه آمار ا...
اردیبهشت
۱۷
۱۳۹۲
کاهش بی سابقه آمار ازدواج و افزایش طلاق
اردیبهشت ۱۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اعلام نگرانی از بابت کاهش آمار ازدواج و افزایش آمار طلاق گفت: در هیچ دوره ای آمار ازدواج تا این حد کاهش پیدا نکرده بود به همین دلیل مسئولان باید با همکاری کارشناسان و متخصصین امر چاره ای بیاندیشند.

 به گزارش خبرگزاری مهر،سید حسن موسوی چلک با اشاره به آمار کاهش ازدواج های ثبت شده، افزود: براساس آمارهای سازمان ثبت اسناد کشور در سال ۹۱ ، ۷۹۱ هزار و ۶۵۶ ازدواج به ثبت رسیده درحالی که آمارهای سال ۹۰ ، ثبت ۸۷۴ هزار و ۷۸۲ واقعه ازدواج را نشان می دهد.

وی گفت: این آمارها حاکی از کاهش ۹٫۵ درصدی ازدواج ها و افزایش بیش از ۶ درصدی طلاق های به ثبت رسیده در سال گذشته بوده و براساس آمارهای موجود در هیچ دوره ای آمار ازدواج تا این حد کاهش نداشته است.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران تاکید کرد: در سال ۹۰ در ازای هر ۶٫۵ ازدواج یک طلاق به ثبت رسیده اما در سال ۹۱ در ازای هر ۵٫۲ ازدواج یک طلاق به ثبت رسیده بود بنابراین این موضوع خیلی نگران کننده است و نشان می دهد که ثبات خانوادگی دچار مشکل جدی شده است.

موسوی با اشاره به اینکه وقوع طلاق در میان خانواده ها از ۵  به ۳ سال کاهش پیدا کرده است ، گفت: آمارها نشان می دهد که نوک پیکان آسیب های اجتماعی به سمت خانواده هاست و جامعه سالم در گروه خانواده سالم و با اخلاق و با ثبات است به همین دلیل باید هرچه سریعتر در این خصوص برنامه ریزی کرد .

وی به عدم ارائه آمار های آسیب های اجتماعی در کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه هیچ زمانی آمارهای دقیقی از آسیب های اجتماعی مختلف از سوی نهادهای ذیربط ارائه نمی شود و همین باعث عدم برنامه درست درجهت کاهش این آسیب ها شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که از این پس با آمارها دشمنی نشود و آمارهای آسیب های اجتماعی از منظر اجتماعی و فرهنگی سنجیده شود.

به گفته موسوی، فقط با حرف زدن و بدون برنامه مدون و منابع مالی نمی توان آسیب های اجتماعی را مدیریت کرد به همین دلیل باید جلسات مختلفی را با حضور کارشناسان و متخصصین تشکیل داد و در آن تدابیری جهت کاهش آسیب ها اتخاذ شود.Leave a reply

Your email address will not be published.