صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  رییس سازمان بهزیستی ...
بهمن
۳
۱۳۹۳
رییس سازمان بهزیستی کشور از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای کاهش و پیشگیری طلاق خبر داد
بهمن ۳ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

81472351-6217214

عکس: ایرنا

رییس سازمان بهزیستی کشور از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۳۹۴ برای کاهش و پیشگیری از وقوع طلاق خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، همایون هاشمی روز سه شنبه در مراسم رونمایی از طرح بشیر (طرح کاهش طلاق) با بیان اینکه طلاق عاطفی در کشور رو به افزایش است، افزود: طبق آمارها طلاق در سال گذشته نسبت به سال ۹۱، ۱۳٫۲ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: براساس آمارهای موجود عدم مسوولیت پذیری بیشترین دلیل درخواست طلاق با ۹٫۴۹ درصد بوده است و بعد از آن طلاق عاطفی با ۹٫۴ درصد، اعتیاد ۷٫۷۹ و بیکاری ۴٫۷۸ دیگر دلایل درخواست جدایی بوده است.

رییس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه طلاق عاطفی در جامعه رو به ازدیاد است از مسوولین خواستار کمک و همکاری درخصوص کاهش این موضوع شد.

وی تصریح کرد: در سال ۹۱ نسبت طلاق به ازدواج ۵٫۵ به یک بوده و در سال ۹۲ ، به ۵٫۴ به یک رسیده است و این نشان دهنده آن است که طلاق در جامعه به صورت نگران کننده ای در حال افزایش است.

وی در ادامه به ۱۰ دلیل درخواست طلاق در جامعه اشاره کرد و گفت: عدم مسوولیت پذیری، طلاق عاطفی، اعتیاد، دخالت اطرافیان، کمبود مهارت های زندگی، بیکاری، عدم تسلط به مهارت حل مساله، عدم حمایت های روانی و عاطفی، پایین بودن آستانه تحمل و عدم بلوغ فکری از مهمترین دلایل درخواست های طلاق در جامعه است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه آمار طلاق در جامعه در حال افزایش است سازمان بهزیستی کشور طرح بشیر را که تاکید بر تحکیم بنیان خانواده دارد را برای کاهش طلاق و پیشگیری و مداخله در آن اجرایی کرده ایم.

۳۰ دی ۱۳۹۳Leave a reply

Your email address will not be published.